Paskelbti geriausių Lietuvos kino aktoriaus ir aktorės nominantai

Publikuota: 2017-03-07
Pristatant Linos filmą „Amžinai kartu“. Gabija Jaraminaitė ir Dainius Gavenonis. „Scanpix“ nuotr.
Pristatant Linos filmą „Amžinai kartu“. Gabija Jaraminaitė ir Dainius Gavenonis. „Scanpix“ nuotr.

Kovo 23–balandžio 6 d. vyksiantis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ (KP) paskelbė apdovanojimų „Geriausias metų Lietuvos kino aktorius ir aktorė“ nominantus. Geriausiuosus metų aktorius išrinks žiūrovai, nugalėtojai bus paskelbti festivalio uždarymo ceremonijoje – balandžio 6 d.

Geriausia metų aktore pretenduoja tapti Gabija Jaraminaitė, Ieva Andrejevaitė ir Gelminė Glemžaitė, geriausiu aktoriumi – Dainius Gavenonis, Marius Repšys ir Marijus Mažūnas.

Balsuoti už savo pasirinktą aktorių galima čia: goo.gl/rRrEk5

Geriausios metų aktorės nominantės

Pasak KP rengėjų, viena ryškiausių Lietuvos aktorių Gabija Jaraminaitė nominuota už desperatiškai tobulą šeimą kuriančios moters vaidmenį režisierės Linos Lužytės filme „Amžinai kartu“. Aktorės debiutas kine įvyko Raimundo Banionio filme „Neatmenu tavo veido“ (1988), kiek vėliau režisierius ją pakvietė vaidinti ir „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (1990). Vienas svarbiausių Gabijos vaidmenų karjeroje, pakeitusių įprastą moters vaizdavimą Lietuvių kine – Kristinos Buožytės filme „Kolekcionierė“ (2008). Aktorė taip pat vaidina teatre ir televizijos serialuose.

nuotrauka:: 1

Anot „amžinai kartu“ režisierės L. Lužytės, savo filmo pagrindine aktore Gabiją ji pasirinkusi todėl, nes „kitos tokios, kaip ji, Lietuvoje nėra. Gabija vaidina nevaidindama – ji gyvena vaidmeniu, o tai ir yra aukščiausia aktoriaus meistrystės forma.“

Geriausios metų aktorės titului nominuota Ieva Andrejevaitė suvaidino pagrindinį vaidmenį režisieriaus Donato Ulvydo filme „Emilija iš Laisvės alėjos“. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vaidybos specialybę baigusi aktorė iki šiol geriau buvo žinoma užsienio kino žiūrovams – ji suvaidino O. Harriso filme „Užmušk savo draugus“, I. Džendubajevo filme „Drakonai“, O. Karas komedijoje „Geras berniukas“.

nuotrauka:: 2

KP rengėjai cituoja I. Ulvydą, sakiusį, jog „rasti Ievą buvo tiek pat sunku, kiek lengva su ja dirbti. Ji ne suvaidino Emiliją, o ją „išjautė“.“

Kylanti jaunosios kartos aktorė Gelminė Glemžaitė nominuota už vaidmenį debiutiniame Andriaus Blaževičiaus filme „Šventasis“. Šis filmas varžysis „Kino pavasario“ konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“.

nuotrauka:: 3

Filmo režisierius apie G. Glemžaitę, sukūrusią ryškų Ninos vaidmenį O. Koršunovo spektaklyje „Žuvėdra“, sako, jo ji yra tobula kino aktorė: greitai reaguoja į pastabas, greitai supranta personažą: „Turbūt, tokie aktoriai vadinami intelektualiais. Gelminė turi labai stiprų tiesos jausmą. Gal tai vadinama talentu? Ji jaučia melą per kilometrą.“

Geriausio metų Lietuvos kino aktoriaus nominantai

Aktorius Dainius Gavenonis nominuotas už vaidmenis Kristijono Vildžiūno filme „Senekos diena“ ir Linos Lužytės „Amžinai kartu“.

nuotrauka:: 4

O. Koršunovo teatro aktorius ir Lietuvos nacionalinio dramos teatre dirbantis D. Gavenonis 2012 m. apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už pagrindinį vaidmenį J. Vaitkaus spektaklyje „Visuomenės priešas“. Kino apdovanojimų kraitėje – 2009-ųjų „Sidabrinė gervė“ už vaidmenis filmuose „Perpetuum mobile“ (rež. Valdas Navasaitis) ir „Artimos šviesos“ (rež. Ignas Miškinis).

2015 m. D. Gavenoniui paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Marius Repšys nominuotas už vaidmenį A. Blaževičiaus filme „Šventasis“.

nuotrauka:: 5

M. Repšys yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius, teatro judėjimo „No theatre“ narys, vaidina Valstybinio jaunimo teatro, teatro „Lėlė“, Keistuolių teatro spektakliuose. 2011-ųjų „Auksinis scenos kryžius“ jam įteiktas už antro plano vaidmenį spektaklyje „Išvarymas“ (rež. O. Koršunovas) ir „Sidabrinė gervė“ už vaidmenį A. Blaževičiaus trumpametražiame filme „Dešimt priežasčių“.

Pasak pastarojo filmo režisieriaus, Marius yra geros nuotaikos užtaisas: „Nemėgstu, kai žmonės dirbdami filmavimo aikštelėje kenčia. Marius labai padeda ,,ne kentėti“, o džiaugtis filmavimu. Marius vaidina visuose mano filmuose, dažniausiai jis mane supranta ne tik, kad iš pusės žodžio, bet tiesiog iš žvilgsnio, ar neartikuliuoto bumbėjimo.“

Marijus Mažūnas geriausio aktoriaus apdovanojimui nominuotas už debiutinį vaidmenį Kristijono Vildžiūno filme „Senekos diena“.

Iki pradėdamas filmuotis, aktorius dirbo Kauno nacionaliniame dramos ir Artūro Areimos teatruose.

nuotrauka:: 6

„Marijus – empatiškas aktorius, apdovanotas turtinga vaizduote ir tiesos pojūčiu. Jis tobulai įkūnijo jaunąjį Simoną. Tarytum tai būtų jo gyvenimas, jo pasaulis, jo epocha. Rezultatas pranoko mano lūkesčius. Puikus debiutas“, – festivalio rengėjai cituoja K. Vildžiūną.

2017 m. festivalio filmų programa skelbiama čia

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau