KITOKS – kitoks teatras vaikams ir jaunimui

Publikuota: 2017-01-08
Pašėlę ispanai „Farrés brothers i cia“ kvies į kelionę „Tripula“. 
Menų spaustuvės nuotr.
Pašėlę ispanai „Farrés brothers i cia“ kvies į kelionę „Tripula“. Menų spaustuvės nuotr.
Autorius  

Sausio 12–17 d. Vilniaus Menų spaustuvėje vyksiančiame VII tarptautiniame teatro festivalyje vaikams ir jaunimui KITOKS trupės iš Belgijos, Norvegijos ir Ispanijos parodys penkis spektaklius. Šių metų festivalio šūkis – „Įsivaizduoti paprasta!“, tad ir spektakliai pirmiausia sieks lavinti jaunųjų žiūrovų vaizduotę.

Pasak festivalio koordinatorės Jolitos Balandytės, šiemet KITOKS lieka „toks pats“ – kaip ir kasmet, festivalis pristatys skirtingų žanrų spektaklių įvairaus amžiaus mąstyti linkusiems kūrybingiems vaikams ir jaunimui. Kaip ir kasmet, festivalio spektakliai interaktyvūs, pristatomi neįprastai įrengtose erdvėse, pasižymi vaizdingumu ir skatina vaizduotę. Kaip ir kasmet, bus naikinama vadinamoji ketvirta siena, skirianti žiūrovus nuo scenos, – jos nelikus žiūrovai tarsi tampa spektaklio dalimi.

Nuo lėlių iki elektronikos

Sausio 12 d. festivalį pradės Belgijos lėlių teatras „TOF Theater“ su spektakliu-dirbtuvėmis „Dirbtuvėse“. Daugiau nei 30 metų kūrybinės patirties turintis teatras į lėlių teatro meną žvelgia kiek kitaip: toldami nuo tradicinio lėlių valdymo paprastai tamsoje liekančius lėlininkus jie perkelia į šviesą – taip žiūrovai gali matyti, kaip valdomos, gaminamos ir prisijaukinamos lėlės.

Sausio 13 d. vyksiančiu elektroninės muzikos ir šokio instaliacijų šou „Triukšmo kontrolė“ festivalio rengėjai tikisi sudominti jaunimą, juolab kad Šiaurės Norvegijoje įsikūrusio šokio centro menininkai „Dansearena nord“ leis pasinerti į garso, šviesos ir penkių skirtingų šokių stilių erdvę. Žiūrovai, užuot sėdėję, galės prisijungti prie džiazo-baleto, breiko, modernaus ir šiuolaikinio šokio šokėjų arba tiesiog mėgautis nuolat besikeičiančiais garsų paveikslais.

Teatras mažiausiems

Sausio 14 ir 15 d. po šešis kartus per dieną ispanų trupės LASALA aktoriai interaktyviuose spektakliuose „Nemiegantis naktis“, naudodami jutiklines iliustracijų projekcijas, muzikinius ritmus ir spalvas, leis 2–4 metų žiūrovams pasijusti visaverčiais teatrinio veiksmo dalyviais. Apsirengę specialiais baltais drabužiais, mažieji šoks ir judės sekdami judančias, nuolat besikeičiančias projekcijas.

Kad pakiltum į dangų

Daugiausia vaizduotės, ko gero, prireiks tiems, kurie sausio 16 d. su pašėlusiais ispanais „Farrés brothers i cia“ leisis į magišką kelionę „Tripula“. Pasakišką atmosferą kurs svarbiausiu scenografijos elementu tapęs nebenaudojamas karšto oro balionas, kurio viduje tilps ir aktoriai, ir žiūrovai.

„Savo spektakliuose apskritai vengiame ko nors mokyti. Tačiau mėgstame kalbėti apie rimtus dalykus. „Tripuloje“ kviečiame publiką dalyvauti ypatingoje kelionėje, ir galbūt kas nors ko nors išmoks. Tačiau aišku viena: tai tikrai nebus kelionė, kurioje „viskas įskaičiuota“! – sako tikrus oro balionus spektakliams naudojantys broliai Farres.

Sausio 17 d. norvegai „Peter Baden Productions“ kvies pakilti dar aukščiau – į kosmosą – ir uždarys festivalį koncertu-spektakliu „Ritmai iš kosmoso“. Spektaklis visai šeimai perkels į šalį, kurioje muzikos ritmai yra uždrausti, o žmonėms neleidžiama šokti ir kvailioti. Vizualiniame teatro žaidime, pilname įspūdingų kosmoso projekcijų, visos keistų šalių taisyklės bus sulaužytos, įsigalės iš kėdžių keliantys ritmai ir improvizacijos, o, spektakliui pasibaigus, žiūrovai turės galimybę susipažinti su kūrėjais ir spektaklyje jų naudojama technika.

Jaunieji kritikai

Festivalyje pirmąsyk vykdomas kritikų projektas: visuose spektakliuose lankysis moksleiviai, kurie kalbėsis su aktoriais ir kūrėjais, ims interviu iš žiūrovų ir aptars savo patirtį grupėse. Vaikų įžvalgų klausysis teatro vaikams kūrėjai ir pedagogai, taip jie bandys geriau pažinti tikrąjį vaiko santykį su teatru ir suprasti, kaip teatrą mato įvairaus amžiaus vaikai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau