Iš galerijos į galeriją: su geografine nuoroda

Publikuota: 2016-04-17
Vytenis Janku?nas „Manhattan#007“, 2015 m.  Lietuvos išeivijos dailės fondo paroda.
Vytenis Janku?nas „Manhattan#007“, 2015 m. Lietuvos išeivijos dailės fondo paroda.
Autorius „Verslo žinios“

Vėl siūbtelėjo parodų. Įvairių, sykiais netikėtų, stebinančių, kitokių. VŽ „Savaitgalio“ akiratyje – kelios, šiomis dienomis atidarytos Kaune ir Vilniuje, turinčios aiškią geografinę nuorodą.

Pradėkime nuo Kauno – M. Žilinsko dailės galerijoje atidaryta Lietuvos išeivijos dailės fondo (LIDF) paroda „Nuo realizmo iki objekto. Pasaulio lietuvių menas Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“. Jos rengėjai – LIDF ir „Lewben Art Foundation“ – sako, kad paroda jubiliejinė, nors pirmas tikras jubiliejus skaičiuojamas sulaukus 50-ies. Iki 50-mečio fondui liko nemažai, tačiau ir per 5 metus šis tas padaryta: sukaupta per 700 meno kūrinių nuo XIX a. pab. iki šių dienų, kolekcija apima maždaug 100 menininkų kūrybą. „Penkmečio parodoje“ dalyvauja 27 menininkai, tarp jų – Aidas Bareikis, Ray Bartkus, Kazys Daugėla, Stasys Eidrigevičius, Pranas Gailius, Adomas Galdikas, Rūta Jusionytė, Žilvinas Kempinas, Paulius ir Svajonė Stanikai, Kęstutis Zapkus, Kazimieras Žoromskis ir kt. Pasak Ugnės Bužinskaitės, VšĮ Lietuvos išeivijos dailės fondo vykdomosios direktorės, ši paroda bus pirmas žingsnelis, viešinant LIDF kolekciją. Iš Kauno kitu formatu ją planuojama perkelti į Vilnių, o metų pabaigoje išleisti LIDF kolekcijos albumą. Kaune paroda veiks iki gegužės 29 d.

Su meile iš Japonijos

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Mykolo Romerio universitete ir Vytauto Didžiojo universitete Japonijos ambasada surengė japoniškos Yusho kaligrafijos parodas. Japonų kaligrafijos stilių yra daugybė, kiekvienas jų skiriasi ne tik hieroglifų rašyba, bet ir nuotaika, atlikimo technika. Ne taip seniai atsiradęs Yusho stilius, akivaizdu, prisitaikė prie šių laikų gyvensenos: skirtingai nei tradicinė kaligrafija, jis nesuvaržytas, ekspresyvus, emocionalus. Japonai sako, kad, nepaisant kalbos barjero, Yusho stiliaus hieroglifai pasiekia žiūrovo širdį ir jausmus. Verta pabandyti.

Čekų filmų plakatai

Kultūrinių atradimų siūlo Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, veikianti paroda „Čekų filmų plakatas 1931–1948 m.“ iš Prahos miesto muziejaus rinkinių.

1930 m. Čekoslovakijos kino teatruose pasirodė pirmieji garso filmai, kartu su jais – ir plakatai, kuriuos lengva atskirti nuo nebyliojo kino plakatų. Nuo amerikiečių nusižiūrėtų naujųjų plakatų būdingu bruožu tapo skirtingų ryškių motyvų, figūrų dėlionės. Nauja buvo ir tai, kad plakatuose pradėta rašyti režisierių ir pagrindinių vaidmenų atlikėjų pavardes, vėliau – ir filmus platinančių kompanijų pavadinimus. Čekijoje, Moravijoje ir Silezijoje XX a. pradžioje gyveno daug vokiečių, tad plakatai buvo spausdinami dviem – čekų ir vokiečių – kalbomis, po 1945 m. ji iš plakatų dingo.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau