Konkurencijos tarybai užkliuvo Vilniaus skirtos lėšos „Lietuvos rytui“ ir „Žalgiriui“

Publikuota: 2017-09-04
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda.  Vidmanto Balkūno (15min.lt) nuotr.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Vidmanto Balkūno (15min.lt) nuotr.

Konkurencijos taryba (KT) praneša, kad Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ ir futbolo klubui „Žalgiris“ skirti po pusę milijono eurų gali būti neteisėtas.

KT informavo Vilniaus miesto savivaldybę, kad viešosioms įstaigoms „Krepšinio rytas“ ir Vilniaus miesto futbolo draugija „Žalgiris“ numatyta papildoma parama gali būti laikoma valstybės pagalba, apie kurią būtina iš anksto informuoti Europos Komisiją (EK).

Vilniaus miesto savivaldybei išsiųstame rašte Konkurencijos taryba atkreipė sostinės politikų dėmesį, kad profesionalūs sporto klubai vykdo ūkinę veiklą (dalyvauja varžybose, parduoda bilietus, varžybų transliavimo teises ir atributiką, pasirašo žaidėjų perėjimo susitarimus, teikia reklamos paslaugas), todėl yra laikomi ūkio subjektais, kuriems taikomos konkurencijos taisyklės.

„Savivaldybė, skirdama paramą profesionaliems sporto klubams, suteikia jiems pranašumą, kuris gali turėti neigiamą poveikį konkurencijai. Rinkos sąlygomis veikiantys profesionalūs sporto klubai, siekdami pasisamdyti geresnius žaidėjus ir trenerius ar įsigyti geresnę treniruočių įrangą, turėtų investuoti savo privačias lėšas“, – pranešime spaudai cituojama Jūratė Šovienė, KT narė .

Atsižvelgdama į tai, kad savivaldybė nuolat teikia paramą profesionaliems sporto klubams, KT priminė, kad iš valstybės išteklių ūkio subjektams teikiama parama gali būti laikoma valstybės pagalba, o prieš ją skiriant būtina pranešti EK. Derinti su Europos EK tik nedidelės vertės valstybės paramos (de minimis pagalbos), kuri daro nežymų poveikį prekybai ir konkurencijai tarp Europos Sąjungos narių. Didžiausia de minimis pagalba vienam ūkio subjektui per 3 mokestinių metų laikotarpį negali viršyti 200.000 Eur.

Pranešime paaiškinama, kad  su EK nesuderinta valstybės pagalba yra laikoma neteisėta, todėl nacionaliniai teismai ar EK, kreipusis suinteresuotoms šalims, gali priimti sprendimus tokią pagalbą išieškoti iš pagalbos gavėjų su palūkanomis. Be to, trečiosios šalys, kurioms buvo pakenkta teikiant neteisėtą valstybės pagalbą, pavyzdžiui, konkuruojantys sporto klubai, gali pareikšti ieškinius dėl žalos atlyginimo.

KT paprašė Vilniaus miesto savivaldybės iki rugsėjo 18 d. informuoti, kokių veiksmų ji ketina imtis, kad įteisintų profesionaliems sporto klubams teikiamą valstybės pagalbą.

KT, atsižvelgdama į tai, jog profesionaliems sporto klubams pagalbą teikia ne viena savivaldybė, bendradarbiauja su Lietuvos savivaldybių asociacija sprendžiant profesionaliems sporto klubams skiriamos galimai neteisėtos valstybės pagalbos problemą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau