Antanas Guoga tapo krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ dalininku

Publikuota: 2017-06-19
Antanas Guoga, EP narys. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Antanas Guoga, EP narys. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
 

Europos Parlamento (EP) narys Antanas Guoga tapo VšĮ „Krepšinio rytas“ dalininku. Ši įstaiga valdo krepšinio klubą „Lietuvos rytas“.

Pokyčius „krepšinis.lt“ patvirtino Linas Kvedaravičius, sostinės vicemeras. Portalo žiniomis, p. Guoga perėmė dalininko teises iš advokato Sigito Židonio ir klubo darbuotojo Remigijaus Kazilionio.

Taip p. Guoga įgytų 2 balsus iš keturių. Likę klubo dalininkai yra Vilniaus miesto savivaldybė ir Darius Gudelis, komunikacijos UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“ savininkas.

VŽ su p. Guoga ir p. Kvedaravičiumi susisiekti nepavyko. Tačiau vėliau p. Guoga savo „Facebook“ paskyroje išplatino komentarą, teigdamas, kad „Lietuvos ryto“ dalininku tapo norėdamas padėti komandai.

„Lengviausia padėti, kai sekasi. Tai ne man. Aš einu į pagalbą tada, kai sunkiausia. Daug nesvarstydamas ėmiausi padėti šalies rinktinei 2010 m. Nedvejojau, kai užvirė kraujas praradus gražų krepšinį šalies sostinėje. Skubiai ėmiausi veiksmų išbujojus rasistiniams pareiškimams ir jiems pasklidus po pasaulį. Rasizmui, netolerancijai Lietuvoje ne vieta. Nei krepšinyje, nei bet kurioje srityje. Krepšinis yra Lietuvos širdis ir dvasia. Ir ji privalo būti ne tik ambicinga, bet ir tolerantiška bei pagarbi. Šiandien pradedame naują klubo gyvavimo etapą. Sostinės krepšinio klubas yra vertas geros vadybos, šlovingų Europinių varžybų, vertas pagarbos ir Jūsų pasitikėjimo. Dirbau su krepšinio rinktine kelerius metus, išnaudosiu šią patirtį dabar Vilniuje. Mieste, kurį myliu ir kuriame gyvenu. To, tikiu, pasieksime visi kartu su aistringais sirgaliais ir realios konkurencijos su Lietuvos ryto klubu varžybų aikštelėje išsiilgusiais savais ir europiniais klubais“, – sako politikas.

Praėjusią savaitę Remigijus Šimašius, Vilnius meras, pareiškė, kad „Lietuvos ryto“ komandoje reikia pokyčių. Taip jis sureagavo po to, kai Gedvydas Vainauskas, komandos prezidentas, interviu metu išsakė rasistinius komentarus apie juodaodžius žaidėjus. Pasak p. Vainausko, nei viena komanda neturėtų turėti daugiau nei dviejų juodaodžių krepšininkų.

„Daugiau dviejų juodų, juodaodžių krepšininkų komandoje negali būti. (...) Ir viskas susiklostė taip, kad mūsų komandoje atsirado keturi juodi, juodaodžiai žaidėjai. Ir jie susibūrė į tokią, kaip čia pasakyti, gaują. Negalima. Maksimaliai komandoje gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai. Per savo 20 metų darbo praktiką aš galiu tai pasakyti“, – savo valdomos „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje kalbėjo p. Vainauskas.

VŽ rašė, kad „Krepšinio rytas“ sprendžia finansinius iššūkius – areštuota „Lietuvos ryto“ arena. Klubo direktorius Martynas Purlys tuomet teigė, kad vyksta procesiniai veiksmai situacijai išspręsti ir kad ji klubo tiesioginei veiklai įtakos neturi.

Pernai „Krepšinio rytas“ gavo 5,1 mln. Eur pajamų ir uždirbo 118.600 Eur grynojo pelno, rodo „Creditinfo“ pateikiami Registrų centro duomenys. „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupė įstaigą parėmė 135.000 Eur. 2015-aisiais pajamos siekė 4,8 mln. Eur, grynasis pelnas – 180.100 Eur. Įstaiga praėjusių metų pabaigoje turėjo turto, įvertinto 1,9 mln. Eur – 17,4% mažiau nei 2015 m.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau