Su Mažyliu susitikusi prezidentė: būtina daugiau investuoti į istorinius tyrimus

Publikuota: 2017-04-03

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Liudo Mažylio pastangomis padarytas Vasario 16-osios akto originalo atradimas turėtų tapti valstybei impulsu daugiau investuoti į tolimesnius ir gilesnius istorijos tyrimus.

Tai pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį Vilniuje susitikusi su p. Mažyliu, kuris praėjusią savaitę Vokietijos diplomatinės žinybos archyve Berlyne atrado 1918 m. vasario 16-ąją Lietuvos Tarybos patvirtinto Nepriklausomybės akto originalą.

„Prezidentės teigimu, užsispyrimas, atkaklumas ir ryžtas visada buvo savybės, vedusios Lietuvą į priekį. Todėl prof. Liudas Mažylis yra geriausias įrodymas, kaip atkaklus darbas ir entuziazmas gali duoti apčiuopiamų vaisių, kuriais šiandien džiaugiasi visa Lietuva“, – taip apie šį susitikimą pranešė prezidentūra.

„Šalies vadovės teigimu, šis atradimas turėtų tapti impulsu valstybei investuoti į tolimesnius šio istorijos laikmečio tyrimus“, – priduriama pranešime.

Pasak p. Grybauskaitės, „surastas Akto originalas visą šalį įtraukė į valstybės šimtmečio laukimą“. „Tai išskirtinė proga visai Lietuvai dar kartą įsisąmoninti ir įvertinti šios datos reikšmę bei suprasti, kad kuriant šimtmečio Lietuvą kiekvienas žmogus yra labai svarbus“, – teigė prezidentė.

Dokumento, kurį 1918 m. vasario 16 dieną pasirašė Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba, buvo ieškoma daugiau kaip 70 metų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau