Vienerius švenčiančio „Rise Vilnius“ planai: atvira „Barclays“ platforma ir regiono apdovanojimai  

Publikuota: 2017-07-12

Prieš metus Vilnius tapo 7-uoju pasaulio miestu, prisijungusiu prie „Rise“ – tarptautinės finansinių technologijų (FinTech) startuolių bendruomenės ir atsidūrė tarp tokių šios srities centrų kaip Londonas, Mančesteris, Niujorkas, Keiptaunas, Tel Avivas ir Mumbajus. Antrųjų veiklos metų planuose – atvira „Barclays“ platforma ir Baltijos regiono FinTech startuolių apdovanojimai.

Apsilankė 11.000 žmonių

Gimtadienį trečiadienį švenčiantis „Rise Vilnius“ informuoja, kad per metus čia apsilankė apie 11.000 žmonių, įvyko per 200 bendruomenei aktualių renginių, užmegzta daugiau kaip 100 nariams vertingų vietinių ir tarptautinių partnerysčių. Šiuo metu „Rise Vilnius“ erdvėje veikia ir pasauliniam tinklui priklauso 40 startuolių: nuo mobiliuosius mokėjimus plėtojančių „WoraPay“ ir pinigines perlaidas vystančių „ArcaPay“ iki tarptautinėms rinkoms skirtų vidinės komunikacijos platformų „Tipi“ ir „Pulse“.

Per metus „Rise Vilnius“ dirbantys startuoliai sukūrė 11 paslaugų ir produktų prototipų, kurie sudomino „Barclays“. Bankas su 5 iš jų jau pasirašė konfidencialumo sutartis, kas reiškia, kad startuolių sprendimai bus vystomi toliau. Tarp tokių įmonių yra ir „WoraPay“, jau turinti sutartis su „Lloyds“ grupe ir mokėjimo kortelių operatore „Mastercard“.

Darius Kavaliauskas, „Rise Vilnius“ vadovas prasitarė, kad į „WoraPay“ platformą bus integruojamas „Barclays“ mokėjimo sprendimas.

„Didžiuojamės ne tik „Rise Vilnius“ nuveiktais darbais, bet ir individualiais mūsų bendruomenės startuolių pasiekimais – „TrackDuck“ sutartimi su bendradarbiavimo sprendimų dizaino kūrimui lydere „Invision“, naujomis „WoraPay“ investicijomis ir bendradarbiavimu su „Barclays“ banko mobiliųjų aplikacijų kūrimo komanda ir kitais jau įvykusiais ar besimezgančiais mūsų startuolių sandoriais“, – renginyje kalbėjo p. Kavaliauskas.

Lietuvos banko atstovai taip pat pažymi, kad finansinių technologijų sektoriaus ekosistemai neabejotinai yra svarbus akceleratorių ar inkubatorių vaidmuo. Tai padeda startuoliams augti ir būti labiau matomiems.

„Džiugu stebėti aktyvią „Rise Vilnius“ veiklą jiems ne tik tiesiogiai dirbant su FinTech bendrovėmis, bet ir atliekant finansų sektoriaus ir visuomenės švietėjišką funkciją – organizuojant konferencijas, įvairius renginius ir kūrybines dirbtuves. Ir toliau sieksime glaudaus bendradarbiavimo su „Rise Vilnius“ komanda“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko Valdybos narys.

FinTech ekosistemos plėtros pliusus sostinei vardino ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Kai „Rise Vilnius” prieš metus įsikūrė mūsų mieste, tai buvo aiškus įrodymas, kad Vilnius tikrai yra startuolių scenos žvaigždė. Dabar „Rise Vilnius“ yra tapęs jaukia, atvira ir pažįstama susibūrimo vieta, natūraliu kūrybingų ir išmanių žmonių traukos centru.“

Daugiau tarptautinių galimybių

Antraisiais veiklos metais „Rise Vilnius“ žada daugiau dėmesio aplinkinėms rinkoms: Latvijai, Estijai, Ukrainai ir Baltarusiai. Dar šių metų pabaigoje „Rise Vilnius“ planuoja surengti ir tarptautinius Baltijos šalių finansinių technologijų startuolių apdovanojimus. Ponas Kavaliauskas pažadėjo, kad ne tik laimėtojų, bet ir visų kitų apdovanojimuose dalyvausiančių startuolių anketos bei pristatymai bus išsiųsti rizikos kapitalo fondams ir verslo angelams visose trijose Baltijos šalyse.

Taip pat planuojama visiems bendruomenės nariams atverti „Barclays“ banko platformą. Iš esmės tai bus atviras bendravimo įrankis, suteiksiantis galimybę, pavyzdžiui, susisiekti ir užduoti rūpimus klausimus „Rise“ startuoliams dirbantiems kitose šalyse. Šiuo metu bendrauti gali tik nariai, išsipirkę nuolatines vietas „Rise Vilnius“ erdvėje. Tam naudojama programėlė speciali „Barclays“ programėlė.

„Nesitikime, kad visi FinTech startuoliai iš aplinkinių šalių atvažiuos ir įsikurs Vilniuje. Tam sukūrėme minėtą platformą. Joje startuoliai iš kitų šalių (kuriuose nėra „Rise“ erdvių) galės registruotis, tapti matomais bankui bei investuotojams ir bendrauti su esamais mūsų bendruomenės nariais“, – platformos esmę aiškina „Rise Vilnius“ vadovas.

Ponas Kavaliauskas užsimena ir apie dar vieną naujovę – „Barclays marketplace“. Vaizdžiai kalbant, tai virtuali erdvė, kurioje bankas atvers įvairias savo programavimo sąsajas (angl. application programming interface arba API) ir leis startuoliams išbandyti savo sprendimus tikroje bankinių sistemų aplinkoje.

„Vienas iš pagrindinių „Barclays“ banko tikslų yra aktyviai skatinti naujų ir kokybiškų finansinių paslaugų bei produktų kūrimą, todėl kasmet visame pasaulyje bankas užmezga apie 60 partnerysčių su startuoliais. Atvėrę naują platformą, tikimės sulaukti dar didesnio startuolių susidomėjimo ir naujų produktų atsiradimo, kurie leis bankui ženkliai gerinti paslaugų kokybę bei didinti įmonės darbuotojų efektyvumą“, – komentuoja Mariano Andrade Gonzalezas, „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vykdomasis direktorius.

„Džiaugiamės, jog „Rise Vilnius” jau metus stiprina ne tik sostinės, bet ir viso regiono finansinių technologijų startuolių industriją, padėdami jiems vystytis, megzti ryšius ir kurti naujus verslo modelius. „Rise Vilnius” – tai didelė galimybė visai startuolių bendruomenei būti pasaulinio tinklo dalimi”, – pranešime cituojama  Rimantė Ribačiauskaitė, „Startup Lithuania“ vadovė.

Apie „Rise Vilnius“

Pranešime primenama, kad „Barclays“ iniciatyva įkurtas „Rise Vilnius“ kuria palankią terpę augti startuoliams. Tai – ne tik fizinės darbo vietos, bet ir kokybiški renginiai, mentorių sesijos ir tiesioginių vaizdo įrašų transliacijų galimybė. Priklausydami pasauliniam tinklui, „Rise Vilnius“ nariai naudojasi įtakingiausių finansinių technologijų ekosistemų žiniomis, programomis ir darbo vietomis net keturiuose žemynuose. „Rise Vilnius“ kartu su „Barclays“ taip pat plėtoja programas, padedančias spręsti didžiausius šių dienų finansinių paslaugų iššūkius. Tai leidžia startuoliams greičiau vystyti ir plėtoti prototipus, o naujus verslo modelius paversti veikiančiais produktais ir paslaugomis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kuriasi Lietuvos verslo angelų tinklas, laukiama daugiau investicijų Premium 1

Lietuvoje dar kartą mėginama sukurti formalų verslo angelų tinklą. Susidomėjimą juo jau parodė per 30...

Technologijos
2018.02.19
Dirbtinis intelektas: ar atėjo laikas nacionalinei strategijai Premium 7

Bent kelios pasaulio valstybės jau pristatė arba paskelbė kuriančios nacionalines dirbtinio intelekto plėtros...

Technologijos
2018.02.19
Interviu su V. Šikšniu: mokslininkai privalo žaisti tarptautinėje lygoje Premium 1

Į Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centrą į pasimatymą su profesoriumi Virginijumi Šikšniu išsiruošiau ne...

Verslo klasė
2018.02.18
Mokslininkus galėtų vertinti ir pagal darbą su verslu Premium

Kai atestuodami mokslininkus vertiname tik publikacijas, sunku tikėtis jų įsitraukimo į inovacijų projektus...

Technologijos
2018.02.15
Geležinkeliai irgi ugdys būsimus darbuotojus 1

Antradienį sostinėje duris atvėrė dar vienas neformalaus moksleivių ugdymo centras – „Geležinkelių IT...

Technologijos
2018.02.13
Bendradarbiavimo tyrimas: verslui trūksta žinių, mokslui – tinkamų partnerių 6

71% verslo atstovų nevykdo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų su mokslo įstaigomis...

Technologijos
2018.02.13
„Eksma“ įsteigė naują įmonę, nusitaikė į mediciną Premium

Viena didžiausių Lietuvos lazerių kompanijų „Eksma“ su partneriais iš Pietų Korėjos įsteigė antrinę įmonę. Ji...

Technologijos
2018.02.12
VGTU ruoš bepiločių orlaivių specialistus

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) nuo rudens pradės ruošti bepiločių orlaivių specialistus.

Technologijos
2018.02.08
Pernai Lietuvoje įsikūrė 35 „fintech“ įmonės 1

Per 2017 m. finansinių technologijų („fintech“) bendrovių skaičius Lietuvoje padidėjo 35 įmonėmis ir pasiekė...

Technologijos
2018.02.08
Lietuvos startuolių ekosistemai reikia dar 10–15 metų Premium

Lietuva turi daug aukšto lygio technologijų specialistų, todėl jos startuolių ekosistema dar sužibės. Tačiau...

Technologijos
2018.02.08
Ministerijos pavargo kartu kuruoti inovacijas Premium 4

Dvi mamos, o vaiku vis tiek nepasirūpinta – taip apibūdinama dabartinė Mokslo, inovacijų ir technologijų...

Technologijos
2018.02.08
Kaip lietuviška „Kickstarter“ žvaigždė pajamas padidino 6 kartus Premium 15

Verslininkai Danielius ir Matas Jakučiai toliau mėgina supurtyti prabangių laikrodžių rinką. Jų įkurta...

Technologijos
2018.01.31

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau