„Išmani Lietuva“ skelbia pirmuosius ambasadorius

Publikuota: 2017-08-02

Patyrėme patriotizmo ir pasididžiavimo pliūpsnių, kai iš naujo pažvelgėme į savo istoriją, mūsų mokslininkas gavo prestižinę dotaciją, o verslo senbūviai ir naujokai pasaulį sužavėjo naujovėmis. Visa tai reikia aptarti.

„Tai yra besikeičianti Lietuva, kuri pradeda orientuotis į pasaulines tendencijas ir pasaulines technologijas“, – apie dabartinį šalies virsmą kalbėjo profesorius Virginijus Šikšnys, vienas žymiausių Lietuvos mokslininkų, kurio išradimui žadama Nobelio premija.

„Verslo žinios“ kviečia šį virsmą aptarti antrojoje projekto „Išmani Lietuva“ metinėje konferencijoje. Joje bus galima ne tik išsamiau panagrinėti sėkmės istorijų receptus ar užmegzti naudingas pažintis. Mikrokompiuteriai, kūrybinės erdvės, įvairių įrenginių pristatymai suves ir verslininkus, ir šeimas, studentus, moksleivius ar visą gyvenimą besimokančius senjorus.

Beje, prie dviejų dienų konferencijos turinio galite prisidėti ir jūs. Pasiūlykite žmones, kurie savo veikla ir požiūriu į priekį patempia visą aplinką. Rekomenduokite kūrėjus, išradėjus, verslininkus, visuomenininkus ir mokslininkus, kuriuos norite išgirsti ir kuriuos laikote Lietuvos pažangos ambasadoriais. O mes pristatome pirmąsias tokias žvaigždes, kurios savo mintimis ir vizijomis dalysis su „Išmanios Lietuvos“ lankytojais.

Vizijos ir iniciatyvos

Vladas Lašas ir šiaip yra vietoje nenustygstantis verslininkas bei vizionierius. Atrodo, vieną dieną jis rūpinasi klimato kaita organizacijoje „Carbon War Room“, o kitą prie jo veiklų jau prisideda automobilių gamintojos „Tesla“ vilionės į Lietuvą, trečią – strategavimas, kaip galėtume prisidėti prie transporto revoliuciją žadančios „hyperloop“ technologijos plėtros. O prie viso to dar prisideda verslumo ugdymo iniciatyvos.

nuotrauka::1 left

„Manau, reikėtų sujungti skirtingas iniciatyvas, nes versle, kaip ir gyvenime, nėra atskirų sričių, viskas glaudžiai susiję tarpusavyje. Verslumo ugdymas taip pat nėra vien ekonomika – tai ir pagalba kitiems, ir ateities sprendimų išbandymas“, – apie jaunųjų verslininkų ugdymo subtilumus VŽ pasakojo p. Lašas.

Su juo kalbėsime apie tai, kaip gimsta iniciatyvos, kurios galiausiai tampa visos Lietuvos reikalu, aplink kurias buriasi iniciatyvinės grupės ir kurioms paramą išreiškia premjeras ir ministrai.

Užkrečiantis patriotizmas

nuotrauka::2 right

Šiemet Donatas Ulvydas pravirkdė minią žmonių. Režisierius ir prodiuseris su kino juosta „Emilija iš Laisvės alėjos“ sugebėjo naujai ir jautriai papasakoti apie 1972-ųjų Kauną ir tai, ko šiuo laikotarpiu pareikalavo patriotizmas. Tai nėra pirmasis režisieriaus atsigręžimas į šalies istoriją ir mėginimas pakurstyti patriotinius jausmus. 2011 m. jis pristatė istorinį nuotykių filmą „Tadas Blinda. Pradžia“. Su režisieriumi kalbėsime apie lietuvišką kiną, jo įdomumą mums patiems ir pasauliui, vietinių herojų kūrimą ir poreikį iš naujo pažvelgti į istoriją.

Visuomenę keičia mokslas

Trečioji konferencijos pranešėja – pirmojo originalaus informatikos vadovėlio autorė profesorė Valentina Dagienė. Mokslininkės parengta mokomoji literatūra 5–12 klasių moksleiviams suformavo informatikos mokymą mokyklose pirmaisiais dviem nepriklausomybės dešimtmečiais. Be to, ji sukūrė informacinių technologijų konkursą „Bebras“, kuris išsiplėtė per 55 valstybes. Kai kuriose iš jų, pavyzdžiui, Malaizijoje, šio konkurso pavadinimas nėra išverstas į vietos kalbą, todėl visi jį vadina lietuviškai.

nuotrauka::3 left

„Manau, kad ateityje programavimo kalbos bus dar draugiškesnės. Iš mokyklų išleidžiame žmones, kurie moka rašyti, į programavimą irgi galima pažvelgti plačiąja prasme. Juk mes programuojame ir tada, kai „Google“ paieškoje sujungiame kelis žodžius ir parašome „and“ arba „or“ reikiamoje vietoje“, – mano profesorė.

Prisijungti prie „Išmanios Lietuvos“ kviečiame spalio 27–28 dienomis, Vilniuje esančiame parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Visas naujienas galite sekti renginio interneto svetainėje ismani.lt ir „Išmanios Lietuvos“ rubrikose žurnale „Verslo klasė“, „Verslo žinių“ laikraštyje, naujienų portale vz.lt.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau