TV3 ir kitus MTG verslus perka „Bitė“

Publikuota: 2017-05-10
„Kol MTG sandoris nebaigtas, negaliu komentuoti. Bet „Bitė“ šiemet tikrai žengs į TV turinio perdavimo rinką“, – sako Pranas Kuisys, „Bitės“ vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
„Kol MTG sandoris nebaigtas, negaliu komentuoti. Bet „Bitė“ šiemet tikrai žengs į TV turinio perdavimo rinką“, – sako Pranas Kuisys, „Bitės“ vadovas. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Aiškėja JAV privataus kapitalo investicijų bendrovės „Providence Equity Partners“ ir Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ sandorio detalės. Pastarosios valdytą televiziją TV3 ir kitus verslus amerikiečiai perka per „Bitę“, kurią įsigijo maždaug prieš metus.

UAB „Bitė Lietuva“ nori pirkti 100% UAB TV3, UAB „TELE-3“ radijas ir Estijos įmonės „Viasat AS“ akcijų ir įgyti vienvaldę šių įmonių kontrolę, pranešime apie koncentraciją skelbia Konkurencijos taryba.

Pranešime priduriama, kad įgyvendinus koncentraciją „Bitė Lietuva“ taip pat netiesiogiai įgytų TV3 valdomos bendrovės UAB „smart AD network“ kontrolę. Sandorį turi palaiminti Konkurencijos taryba.

Planų dar neatskleidžia

VŽ dar metų pradžioje rašė, kad Švedijos žiniasklaidos koncernas „Modern Times Group“ (MTG) pardavė verslą Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje. Tarp jų, ir TV3 televiziją.

Sandorio vertė siekia apie 115 mln. Eur.

Šaltinių duomenimis, konkurse įsigyti TV3 kanalų grupę dalyvavo ir Skandinavijos telekomunikacijų grupė „Telia“. Tačiau pastarosios vadovai to oficialiai nepatvirtino ir nepaneigė.

Praėjusią savaitę VŽ kalbėjosi su Pranu Kuisiu, „Bitės“ vykdomuoju direktoriumi. Bet apie sandorį su MTG ir galimą „Bitės“ sinergiją su TV3 jis kalbėti vengė.

„Stebint tendencijas, matyti, kad vyksta tam tikra konvergencija, verslo sektoriai susipina. Interneto sraute dominuoja vaizdo turinys. Šiandien jis sudaro apie 75% visų suvartojamų duomenų. Dėl to daug telekomunikacijų įmonių žvalgosi į tą pusę. Kol MTG (TV3 savininkė – VŽ) sandoris nebaigtas, negaliu komentuoti. Bet „Bitė“ šiemet žengs į TV turinio perdavimo rinką. Mūsų klientai gaus kokybišką televizijos turinį“, – tepasakė p. Kuisys.

„Šiuo atveju bendrovė „Bitė Lietuva“ akcininkų buvo pasirinkta kaip platforma, šio ir kitų potencialių verslų plėtrai. Tai yra strateginis žingsnis, būtinas įgyvendinti mūsų bendrovės verslo vizijai. Dėl konkrečių planų ir sinergijų kol kas per anksti komentuoti, kol sandoris galutinai neužbaigtas“, – šiandien „Verslo žinioms“ sakė p. Kuisys.

Verslai, kurie atitenka „Bitei“

„TV3“ valdo nemokamus televizijos kanalus TV3, TV6 ir TV8, taip pat teikia užsakomojo vaizdo (VOD) reklamos paslaugą per „TV3Play“ bei valdo informacinį – pramoginį portalą tv3.lt, kuriuose „TV3“ parduoda reklamos plotą televizijoje (TV reklama) bei internete (interneto reklama).

„TELE-3“ radijas valdo radijo stotį „Power Hit Radio“ bei parduoda radijo reklamos plotą (radijo reklama).

„smart AD“ yra interneto reklamos bendrovė, kurianti interneto reklamos technologijas ir siūlanti į tikslinę auditoriją orientuotus reklamos sprendimus internete.

„Viasat“ yra mokamos skaitmeninės palydovinės televizijos operatorė Baltijos šalyse, kuri teikia mažmenines mokamos palydovinės televizijos platformos paslaugas ir iš abonentinio mokesčio finansuojamas vaizdo perdavimo paslaugas per neseniai įdiegtą „Viaplay“ platformą. „Viasat“ taip pat siūlo du Baltijos šalyse transliuojamus mokamus kanalus: „Viasat Sport Baltic“ ir „TV1000 Premium Baltic“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau