Technogidas: priemonės skaitmeninei detoksikacijai

Publikuota: 2017-04-17
Danny Moloshoko („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Danny Moloshoko („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Amerikiečiai daugiau nei 10 valandų per dieną spokso į įvairaus dydžio ekranus. O lietuviai dar prieš plačiai išpopuliarėjant išmaniesiems telefonams, 2012 m., vidutiniškai internete jau praleisdavo apie 8 valandas per dieną.

Žmonės staiga pradeda atsikvošėti ir suprasti, kad jie tapo priklausomi ir nepajėgia atsiplėšti nuo aparatų, pakelti galvos ir pamatyti, kaip jų nevirtualus gyvenimas bėga pro šalį.

Pasveikti trokštančių ekranoholikų gretose atsirado nauja sąvoka – skaitmeninė detoksikacija. Jeigu jūs taip pat jaučiate šios terapijos poreikį, pirmiausia siūlome kliautis liaudies išmintimi – kuo susirgai, tuo ir gydykis. Pristatome programėles ir prietaisus, kurie leis išsilaisvinti nuo ekranų be būtinybės juos sudaužyti.

Išgelbėtas laikas

Norint įveikti savo priešą, pirmiausia reikia jį gerai pažinti. Tai padės padaryti programėlė „Rescue Time“. Ją galima įsidiegti kompiuteryje, planšetėje ar išmaniajame telefone. Įdiegę galite kuriam laikui apie ją pamiršti ir toliau naudotis savo įrenginiais kaip įprasta.

nuotrauka::8left

Tuo tarpu programėlė seka jus ir fiksuoja, kiek laiko kokiuose tinklalapiuose, socialiniuose tinkluose praleidžiate, kokiomis programėlėmis dažniausiai naudojatės. Dienos pabaigoje gaunate grafiškai pavaizduotą jūsų dienos ataskaitą.

Susipažinę su savo įpročiais galite imtis veiksmų – programėlėje nusistatyti savo blogų įpročių mažinimo tikslus. Pavyzdžiui, „Rescue Time“ jus įspės, kai viršijote savo numatytą laiką feisbuke.

Kaina: pradinė versija – nemokamai, įmantresnė – 9 USD per mėn.

Detoksikacijos iššūkis

Mėgstate iššūkius ir turite telefoną su „Android“ operacine sistema? „Digital Detox Challenge“ programėlė – kaip tik jums. Skaitmeninė detoksikacija su šia programėle tampa žaidimu ir tikru savęs išbandymu. Ją galite naudoti kartu su draugais ar šeima ir varžytis, kuris ilgiau išbus be telefono.

nuotrauka::3left

Programėlė meta vartotojams antiskaitmenizacijos iššūkius ir po to leidžia palyginti savo pasirodymą su kitų vartotojų bendroje rezultatų lentelėje. Taip pat vartotojai naudodami „Digital Detox Challenge“ gali sukurti baltąjį programėlių sąrašą, į kurį įtrauktomis programomis bus galima naudotis. Kitas programėles „Digital Detox Challenge“ užblokuoja.

Kaina: nemokamai.

Ieškoti: „Play Store“ tinklalapyje.

Antisocialumo įrankis

Tiems, kurie didžiąją laiko dalį sėdėdami prie kompiuterio praleidžiate pavydžiai stebėdami tobulas savo „draugų“ vakarienių ir atostogų nuotraukas socialiniuose tinkluose, į pagalbą skuba „Anti-Social“. Kompiuterinės programos veikimo principas (ir dizainas) – labai elementarus.

nuotrauka::1left

Jis tiesiog leidžia pasirinktam laiko tarpui užblokuoti tam tikrus tinklalapius. Tad iš tikro tinka ne tik socialiniams tinklams, bet ir, pavyzdžiui, nuo apsipirkinėjimo internetu manijos. Įrankis šaunus tuo, kad, kitaip nei daugelis panašių programų, užblokavus tinklalapį neleidžia jo įjungti atgal.

Programa – ne už dyką. Tačiau jeigu jums įrankis nepatiks, per 60 dienų galite susigrąžinti pinigus.

Kaina: 15 USD.

Laisvė

Ne visiems mobiliųjų įrenginių vartotojams gali tikti minėtos programos, nes jos veikia arba kompiuteriuose, arba tik „Android“ operacinėje sistemoje. Užtat grafiškai patraukli „Freedom“ programa tinka „iOS“ išmaniųjų įrenginių bei „Mac“ ir „Windows“ kompiuterių vartotojams.

nuotrauka::4left

Su „Freedom“ galima užblokuoti tinklalapius ir programėles arba visą internetą nuo 1 minutės iki 8 valandų. Įveikti blokadą anksčiau nustatyto laiko nėra paprasta – reikia iš naujo perjungti kompiuterį. Programos kūrėjai giriasi, kad „Freedom“ naudojasi visi – nuo rašytojų iki programuotojų.

Kaina: nuo 2,42 USD per mėn.

Išmanūs papuošalai

Tikriausiai erzina, kai vakarojant su draugais ar šeima į malonų pasibuvimą vis įsiterpia blykčiojantys ant stalo gulinčių telefonų ekranai. Dažniausiai tai įvairūs nesvarbūs pranešimai iš socialinių tinklų ar kokių programėlių. Norisi išjungti telefonus ir paslėpti juos, bet tuo pačiu baiminamasi, kad tokiu būdu praleisime svarbų skambutį ar žinutę iš artimųjų.

nuotrauka::7left

Bendrovė „Ringly“ siūlo elegantišką sprendimą – išmaniąją juvelyriką. Šie atrodo kaip įprasti papuošalai, tačiau iš tiesų jie savyje slepia skaitmenines technologijas. Panašiai kaip sveikatingumo apyrankės, papuošalai gali būti sujungti su išmaniuoju telefonu. Galite nustatyti, kada norite, kad jus jūsų išmanusis žiedas įspėtų švelniai nušvisdamas ar suvibruodamas. Pavyzdžiui, galima nustatyti, kad jis sumirgėtų tik tada, kai jums kas nors skambina.

Be kita ko, „Ringly“ siūlomi žiedai bei apyrankės skaičiuoja jūsų žingsnius bei sudegintas kalorijas.

Kaina: nuo 195 iki 265 USD.

Šeimos kontrolė

Priklausomybė – persiduodanti liga. Būna, tėvai sunkiai pakelia galvas nuo ekranų, bet jiems dar baisiau, kaitaip elgiasi ir jų atžalos. Kita vertus, sukontroliuoti visas šeimoje esančias planšetes, telefonus ir kompiuterius – nemenkas žygdarbis. Ypač turint galvoje, kad technologijos – tai ta sritis, kur vaikai lengvai pergudrauja tėvus.

nuotrauka::2left

Laimei, tėvai turi galią pirkti daiktus ir gali įsigyti „Circle“ – interneto ir jo turinio centralizuoto valdymo prietaisą. Baltas kvadrato formos įrenginys gali prižiūrėti ir stebėti visus prietaisus, kurie jungiami prie interneto.Vadinasi, ne tik kompiuterius ir telefonus, bet ir žaidimo konsoles.

Prietaisas leidžia tėvams atlikti Didžiojo Brolio vaidmenį. Programėlėje galima stebėti, kiek kuris vaikas (ar tėvas) praleidžia internete, galima filtruoti netinkamą turinį, nustatyti, kada kiekvieną vakarą baigiasi vaikams naršymui skirtas laikas.

Kaina: 99 USD.

Nostaligiškas kvailas telefonas

Tiems, kurie netiki, kad juos gali išgelbėti programėlė, yra radikalesnių sprendimų – atsisakyti išmaniojo telefono ir įsigyti jo antonimą – kvailą telefoną. Prisimenate ikoniškąjį „Nokia 3310“? Nespalvotas, be interneto, be vaizdo kameros, neišsikrauna keturias dienas. Vienintelis dalykas, kuo šis telefonas galėdavo „užkabinti“ ilgesniam laikui, – gyvatėlės žaidimas.

nuotrauka::5left

Išsiilgusiems telefono, kuris atlieka savo pradines funkcijas – skambina, siunčia SMS, na ir dar turi žadintuvą, – buvusi Suomijos telefonų gamintojų komanda turi ką pasiūlyti. Bendrovė „HMD Technology“, suburta iš buvusių „Nokia“ darbuotojų ir turinti leidimą naudoti žymųjį prekių ženklą, kuria paprastuosius telefonus.

Pavyzdžiui, „Nokia 105“. Juo ne tik nepanaršysite 4G, jis net neveikia 3G tinkle. Telefonas didžiuojasi 1,4 colio įstrižainės ekranu, FM radiju bei turi 2(!) žaidimus. Ir dar žibintuvėlį! Telefono baterija gali ištempti iki 35 dienų.

Kaina: nuo 25 Eur.

Netelefonas

Šiek tiek atsitraukus ir iš šono pažvelgus į visuomenėje siaučiančią išmaniųjų telefonų maniją, gali būti kiek juokinga. Naujų telefonų pristatymai tampa renginiais, kuriuos tiesiogiai stebi milijonai pasaulio žmonių. Vėliau tie patys žmonės stovi valandas eilėse, kad patys pirmieji galėtų savo rankomis sugriebti tą stačiakampio formos, dažniausiai juodą, prietaisą. O jį įsigiję nesugeba jo paleisti iš rankų.

nuotrauka::5left

Iš šio reiškinio atsirado bendrovė „NoPhone“. Ji didžiuojasi savo sukurtu mažiausiai pažangiu pasaulyje telefonu. Jis neturi ekrano, neturi baterijos, yra visiškai atsparus įkritimui į klozetą. Turi 0 megapikselių, 0 GB talpos, 0% telefono.

Taip, teisingai, tai tiesiog stačiakampis juodas plastiko gabalėlis, menantis įprasto išmaniojo telefono formą. Negalintiems paleisti iš rankų savo telefono „NoPhone“ yra puikus pakaitalas ir tam tikra terapija.

Kaina: 10 USD.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
CSC Baltic, UAB18.4831.379476
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau