„Išmani Lietuva“ šoka į interneto televiziją: 1 laida

Publikuota: 2017-02-09
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Naujienas apie Lietuvos pažangos variklius ir stabdžius „Verslo žiniose“ nuo šiol galite ne tik skaityti, bet ir stebėti projekto „Išmani Lietuva“ internetinėje laidoje.

Nuolatinis šalies pažangos palaikymas ir skatinimas įpareigoja ir mus pačius ieškoti skirtingų būdų, kaip įdomiau papasakoti istorijas. Interneto televizijos laidos kūrimas „Verslo žinioms“ yra naujas žingsnis, kuriuo tikimės savo kuriamo turinio vartotojams suteikti dar daugiau pridėtinės vertės ir patogumo.

Naujos interneto televizijos laidos trukmė svyruos nuo 5 iki 15 minučių. Joje bus apžvelgiami svarbiausi su inovacijomis susiję įvykiai Lietuvoje. Taip pat žvilgtelima į pasaulio naujienas, atkreipiamas dėmesys, kur prie pasaulinės pažangos prisideda arba galėtų prisidėti ir mūsų šalies inovatoriai.

„Išmanioje Lietuvoje“ svarbiausias aktualijas apžvelgia Aurelijus Katkevičius, žurnalo „Verslo klasė“ vyriausiasis redaktorius, ir Darius Verseckas, „Verslo žinių“ Technologijų rubrikos redaktorius. Taip pat laidoje bus kalbinami įvairūs kūrėjai, mokslininkai, verslininkai ir už šalies pažangą atsakingi valdžios institucijų atstovai. Tokie pokalbiai jums bus pateikiami kiekvieną savaitę.

„Išmani Lietuva“ – tai ateitis, tampanti dabartimi, ateitis, kurioje tuoj gyvensime ir kartais jau gyvename. Žodžiai turi galios, mes tikime tuo, todėl manome, kad jeigu pasakosime apie ateities Lietuvą, gimstančią šiandien, jos bus daugiau, ji gims greičiau“, – priežastis plėsti projektą dėsto p. Katkevičius.

„Verslo žinių“ projektas „Išmani Lietuva“ buvo pradėtas 2016 m. pradžioje. Jis turi savo rubriką bendrovės leidžiamame laikraštyje, naujienų portale ir žurnale „Verslo klasė“. Naudodamiesi šiomis priemonėmis mes pasakojame apie Lietuvos mokslininkų išradimus, verslininkų taikomas inovacijas ir visų kūrybingų žmonių atrandamus sprendimus, skirtus mūsų buičiai ir gyvenimui palengvinti. Per šį laiką papasakota šimtai istorijų apie žmones, kurių kiekvienas nusipelno būti atrastas ir aprašytas, nusipelno būti žvaigžde.

Žinoma, joks žurnalistas ir jokia redakcija nėra visažiniai, todėl kviečiame jus, skaitytojus, pranešti mums apie tuos, kurie verti būti matomi, kurie savo darbu verčia mūsų valstybę pažangiausių pasaulio šalių bendrijos dalimi. Savo mintimis ir pasiūlymais galite pasidalyti rašydami el. paštu darius.verseckas@verslozinios.lt

Pirma dalis

Naujienų portale vz.lt ir „Verslo žinių“ kanale vaizdo transliacijų platformoje „Youtube“ jau galite pamatyti pirmąjį laidos epizodą. Jame kalbama apie dvi jau gana toli pažengusias visuomenines iniciatyvas: kiekvienam vaikui padovanoti po mikrokompiuterį ir į Lietuvą pritraukti automobilių gamintojos „Tesla“ investiciją.

Neseniai įvykusio „hakatono“ (technologijų kūrimo maratono) metu aktyvistai išbandė kelis mikrokompiuterius. Jie apsisprendė, kad vaikams bus dovanojami „Micro:bit“ kompiuteriai. Jie buvo sukurti britų nacionalinio transliuotojo BBC iniciatyva ir nemokamai dalijami JK vaikams. Lietuvoje šie įrenginiai bus dovanojami penktokams.

Taip pat praėjusį savaitgalį per pasaulį nugriaudėjo žinia, kad lietuviai pastatė „Teslos“ gamyklą „Gigafactory“ naudodami kompiuterinį žaidimą „Minecraft“. Apie tai rašė „The New York Times“ ir kiti didieji Vakarų leidiniai, o pati bendrovė viešai mikrotinklaraštyje „Twitter“ parašė, kad lietuviai žino kelią į jos širdį. Gilesnių įžvalgų ir pasaulio naujienų jau galite pamatyti pirmojoje laidoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau