„Nokia“ ir „Orange“ kartu kurs 5G paslaugas

Publikuota: 2017-01-30
„Nokia“ ir „Tele2“ suomių įrangos bei pačios 5G technologijos galimybes pernai demonstravo Lietuvoje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Nokia“ ir „Tele2“ suomių įrangos bei pačios 5G technologijos galimybes pernai demonstravo Lietuvoje. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Suomijos ryšio įrangos gamintoja „Nokia“ ir Prancūzijos telekomunikacijų kompanija „Orange Group“ sukirto rankomis dėl bendradarbiavimo kuriant 5G tinklus ir jiems pritaikytas verslo paslaugas.

5G, palyginti su dabartiniu 4G ryšio standartu, žada kur kas didesnį duomenų perdavimo greitį, gerokai mažesnį vėlinimą ir atveria galimybes naujovėms ryšio tinklų architektūroje. Viena iš naujovių, apie kurią pastaruoju metu nemažai kalbama, yra vadinamasis tinklo dalijimas arba tinklo pjaustymas (angl. network slicing). Pagrindinis šios idėjos principas yra galimybė viename luste paleisti ir lygiagrečiai vykdyti kelias tinklo funkcijas vienu metu.

Tai leistų, pavyzdžiui, atskirti ir rezervuoti tam tikroms operacijoms dalį tinklo resursų. Būtų galima, tarkime, 10% mobiliojo ryšio tinklo pralaidumo rezervuoti vien tik daiktų interneto įrenginiams. Arba galima būtų paskirstyti tinklo resursus kiekvienai ryšio technologijai (2G, 3G, 4G ir 5G). Tokiu būdu visada būtų aišku, kiek tiksliai ir kurios ryšio kartos paslaugų geba pakelti kiekviena konkreti bazinė stotis.

Žiūrint iš operatorių pozicijų, tai leistų efektyviau valdyti tinklų resursus ir patenkinti augančio klientų rato augančius poreikius, išlaikant atitinkamą paslaugų kokybę.

Kartu – pigiau ir efektyviau

Efektyvus tinklo valdymas – labai svarbus dalykas. Tuo gali įsitikinti kiekvienas vartotojas, atėjęs į bet kurį didesnį renginį, pavyzdžiui, Naujųjų metų sutikimą sostinės Katedros aikštėje ir pabandęs prisijungti prie mobiliojo interneto ar paskambinti.

Ne ką mažiau svarbu išlaikyti arba mažinti tinklo apetitą elektros energijai ir jo išlaikymo bei plėtros kaštus.

Pagal bendradarbiavimo susitarimą, „Orange“ ir „Nokia“ drauge kurs 5G paslaugų standarto modelį, jo apibrėžimą ir platformą, skirtą 5G ryšių paremtų paslaugų bandymams. Tikimasi, kad tai padės pamatus išmaniųjų miestų, fabrikų, automobilių ir nuotolinės sveikatos priežiūros sričių vystymui.

Kompanijos taip pat sutarė dalytis inovacijomis ir sukurti bendrą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) platformą Prancūzijoje, kur yra pagrindinė „Orange“ būstinė ir įmonės laboratorijos. Tiesa, darbus jos pradės naudodamos „Nokia“ įrangą: „Nokia Flexi Base Station“ bazines stiotis, „AirScale“ radijo ryšio įrangą ir „AirFrame“ duomenų centrų platformą.

Bendrovės pranešime užsimena, kad atvers savo laboratorijas ir bendram darbui sieks pritraukti daugiau įmonių, įskaitant ir pradedančiasias.

Demonstravo Lietuvoje

VŽ rašė, kad ir kitos kompanijos ima sudarinėti partnerystės sutartis, apimančias 5G technologijos vystymą.

Štai „Tele2“ grupė drauge su Norvegijos telekomunikacijų bendrove „Telenor“ imasi kurti bendrą 5G ryšio tinklą Švedijoje. Planuojama, kad naujos kartos mobiliojo ryšio tinklas pradės veikti 2020 m.

„Bendro darbo privalumas yra ne tik taupomi pinigai. Kartu galime greičiau sukurti tinklą ir pradėti paslaugų teikimą vartotojams“, – sako Samuelis Skottas, „Tele2“ vadovas Švedijoje.

Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvoje, priduria, kad 5G tinklo kūrimas Švedijoje svarbus ir Lietuvai, nes kai startuos 5G diegimas Lietuvoje – tai nutiks maždaug po poros metų – bus galima pasinaudoti švedų patirtimi ir išvengti bent dalies klaidų.

„Tele2“ kartu su telekomunikacijų įrangos gamintoja „Nokia“ praėjusių metų rugpjūtį Lietuvoje organizavo naujos kartos ryšio ir 5G ryšio technologiją atitinkančios įrangos pristatymą. Jo metu buvo pasiektas 4,5 gigabitų per sekundę mobiliojo interneto greitis. Palyginti, 4G (LTE) mobiliojo interneto greitis yra 15-50 megabitų per sekundę (Mbps), 4G+ (LTE-Advanced) – 50-150 Mbps.

Savo ruožtu, „Telia“ ir „Ericsson“, pernai pasirašiusios strateginės partnerystės sutartį, 5G ryšį Taline ir Stokholme žada jau 2018 m.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Blue Bridge, UAB21.8841.18689
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau