FM siūlo peržiūrėti A ir B klasės pajamų sąrašus

Publikuota: 2017-09-07
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pelno mokesčio įstatymo projekte siūloma peržiūrėti A ir B klasės pajamų sąrašus.

Finansų ministerija (FM) siūlo aiškiau išdėstyti pajamų rūšių, priskiriamų A ir B klasėms, sąrašus, kartu numatant, kad A klasei priskiriamos ir pajamos iš nekilnojamojo turto nuomos, gautos iš individualią veiklą vykdančių gyventojų.

Anot FM, žemę ūkininkams nuomojantys gyventojai paprastai būna vyresnio amžiaus žmonės, dažnai jie patys negali pasirūpinti pajamų deklaracijų teikimu ir mokesčio sumokėjimu pasibaigus mokestiniams laikotarpiui.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projekte siūloma atsisakyti individualios veiklos pajamoms, gautoms iš darbdavio, taikomos išimties – siūloma tokias pajamas laikyti ne A klasės, o kaip ir kitas individualios veiklos pajamas – B klasės pajamomis.

Anot FM, šis pakeitimas ypač aktualus ūkininkams, dirbantiems kooperatinėse žemės ūkio bendrovėse ir parduodantiems savo užaugintą produkciją toms bendrovėms.

Pagal dabartinį reguliavimą kooperatinės bendrovės išmokėdamos išmokas už žemės ūkio produkciją nuo visos išmokamos sumos išskaičiuoja 5% pajamų mokestį, kurį ūkininkai gali susigrąžinti tik deklaruodami metines pajamas. Tokiu būdu užšaldomos ūkininkų apyvartinės lėšos.

Taip pat siūloma nustatyti, kad A klasės pajamoms būtų priskirtos gyventojams išmokėtos išmokos ne tik už supirktą netauriųjų metalų laužą, dėl kurios apibrėžimo dažnai kyla klausimai, tačiau ir už bet kokias atliekas, kurios apimtų tiek akumuliatorius ir baterijas, tiek eksploatuoti netinkamas transporto priemones, elektros ir elektronikos įrangą ar kitas atliekas savo sudėtyje turinčias arba neturinčias tauriųjų ar netauriųjų metalų.

Siekiant mažinti administracinę naštą subjektams, išmokantiems A ir B klasės išmokas, siūloma nustatyti, kad informaciją apie tokias išmokas mokesčių administratoriui būtų galima pranešti viena forma (informacija apie B klasės išmokas būtų teikiama kaip papildomi kartu su pajamų mokesčio, išskaičiuoto iš A klasės pajamų, deklaracija teikiami duomenys). Šią informaciją reikėtų pateikti vienu metu – iki kito mokestinio laikotarpio antro mėnesio 15 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau