VMI paaiškino dėl pajamų natūra naudojant automobilį

Publikuota: 2017-06-19
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

VMI paaiškina, kaip apmokestinamos pajamos natūra, kai darbdavys išsinuomoja darbuotojo automobilį ir leidžia darbuotojui automobiliu naudotis ne darbo metu.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina, kaip apskaičiuojamos pajamos natūra, kai gyventojas savo asmeninį automobilį pagal panaudos sutartį perdavė darbdaviui. Darbdavys tuo automobiliu tam pačiam darbuotojui leidžia naudotis po darbo.

Pajamų natūra skaičiavimą reglamentuoja Finansų ministro įsakymas „Dėl pajamų, gautų natūra, įvertinimo tvarkos aprašo“.

Yra keli būdai, kaip galima įvertinti pajamas natūra. Vienas iš aprašo būdu (5 punktas) per mėnesį gautas pajamas natūra leidžia apskaičiuoti kaip 0,75% automobilio tikrosios rinkos kainos. Kitaip tariant, jeigu automobilis vertas 20.000 Eur, per mėnesį asmens gauta nauda bus 150 Eur.

VMI savo paaiškinime pabrėžia, jog tuo atveju, kai darbuotojas perduoda automobilį darbdaviui ir darbdavys leidžia automobilį naudoti po darbo darbuotojui, aukščiau minėtu būdu (0,75% nuo automobilio vertės) pajamų natūra įvertinti negalima. Mat šiuo atveju asmuo laisvalaikiu naudoja jam nuosavybės teise priklausantį automobilį, o ne įmonės automobilį. Todėl reikia rinktis kitą apskaičiavimo būdą. Šiuo atveju gyventojas po darbo asmeniniams poreikiams tenkinti naudoja ne kitam asmeniui, o jam pačiam priklausantį automobilį, todėl apskaičiuojant pajamų, gautų natūra (remontą, draudimą, kurą ir pan.), vertę, tvarkos aprašo 5 punktas netaikytinas, pažymi VMI.

Anot VMI, tuo atveju, kai gyventojas asmeninį automobilį nuomoja ar pagal panaudos sutartį perduoda įmonei naudoti darbo reikalais ir tas gyventojas turi galimybę šį automobilį naudoti taip pat asmeniniais tikslais (po darbo, laisvadieniais ir pan.), pats automobilio naudojimas nelaikomas gyventojo pajamomis, gautomis natūra.

Šiuo atveju laikoma, kad šio gyventojo pajamos natūra yra įmonės apmokėtos automobilio eksploatavimo, remonto, draudimo išlaidos. Tačiau ne visos išlaidos, o išlaidos proporcingai tenkančios naudojant automobilį ne darbo reikalais. Šios pajamos natūra įvertinamos pagal pajamų, gautų natūra, įvertinimo tvarkos aprašo 2 arba 3 punktą.

Antrame aprašo punkte rašoma, jog pajamos natūra įvertinamos pagal patirtas išlaidas, o trečiame punkte – kad jos įvertinamos pagal rinkos kainą. Vadinasi, automobilio eksploatavimo išlaidas reikia įvertinti pagal sąskaitose esančias sumas ir paskaičiuoti, kiek jų tenka naudojant automobilį laisvalaikiu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau