Į Mokesčių mokėtojų registrą asmenį gali įregistruoti ir nepaklausus

Publikuota: 2017-05-18
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Jeigu asmuo vykdo individualią veiklą, jam yra prievolė registruotis Mokesčių mokėtojų registre. Jeigu jis to nepadarė, įtraukti į registrą asmenį gali ir mokesčių administratorius.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko 2017 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. VA-37 pakeistos Fizinių asmenų įregistravimo į mokesčių mokėtojų registrą taisyklės.

Dabar mokesčių administratorius gali savo iniciatyva įregistruoti mokesčių mokėtoją į mokesčių mokėtojų registrą, jei pagal jo metinėje pajamų deklaracijoje pateiktus duomenis nustato, kad asmuo vykdė veiklą, tačiau jos nebuvo įregistravęs.

Jeigu, pavyzdžiui, VMI gauna duomenis iš trečiųjų asmenų, kurie rodo, kad asmuo vykdė individualią veiklą, jis bus įregistruotas į Mokesčių mokėtojų registrą be asmens sutikimo.

Į registrą turi būti įregistruotas ir mokesčių mokėtojas, kuris vykdo individualią veiklą, įsigijęs verslo liudijimą, tačiau jo per mokestinį laikotarpį gaunamos pajamos iš juridinių asmenų viršija 4.500 Eur sumą iš verslo liudijimo gaunamų pajamų.

Nurodo veiklą

Prašymą įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą galima pateikti per e. VMI portalo autorizuotų elektroninių paslaugų sritį Mano VMI arba užpildžius popierinį prašymą ir pateikus VMI. Jei mokesčių mokėtojas yra paskyręs apskaitą tvarkantį asmenį, prašyme reikia nurodyti šį asmenį. Prašyme reikia įrašyti savo pagrindinę veiklą ir kitas veiklas.

Mokesčių mokėtojų, vykdančių individualią veiklą, ir advokatų, advokatų padėjėjų, notarų, antstolių ligos ar tėvystės išmokų gavimo laikotarpiu jų individuali veikla gali būti laikinai sustabdyta pagal „Sodros“ elektroniniu būdu pateiktą informaciją apie mokesčių mokėtojo individualios veiklos sustabdymą. Mokesčių mokėtojų, kurie yra skolingi „Sodrai“, individuali veikla į registrą neregistruojama.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau