Parduodant būstą statybos sąnaudas įrodo ir kvitai

Publikuota: 2017-04-20
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Jeigu kasos aparato kvitas turi rekvizitus, pagal kuriuos galima nustatyti pirkėją, jis tinka pagrįsti bet kokio dydžio namo ar būsto statybos sąnaudas, pažymi VMI.

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą iš turto pardavimo pajamų leidžiama atimti tik tas sumas, kurios pagrindžiamos dokumentais, turinčiais visus Buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose teisės aktuose numatytus privalomus rekvizitus.

Reikalavimai išduodamiems kasos aparatų kvitams nustatyti Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarime Nr. 1283. Vadinasi, kasos aparato kvitai, turintys privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus bei atitinkantys nutarime Nr.1283 nustatytus reikalavimus, gali būti pripažįstami dokumentais, patvirtinančiais ne individualios veiklos turto (savos statybos namo ar buto statybinių medžiagų) įsigijimo išlaidas.

Kasos aparato kvitai gali pagrįsti bet kokią sumą, jeigu kasos aparato kvite yra nurodyti rekvizitai, pagal kuriuos galima identifikuoti prekių (paslaugų) pirkėją. Tokiu rekvizitu gali būti laikomas pirkėją identifikuojančios kortelės numeris, kodas ar kitas pirkėją identifikuojantis duomuo (pvz., PVM mokėtojo kodas). Jeigu kasos aparato kvite rekvizitų, identifikuojančių pirkėją, nėra, tai ne individualios veiklos turto – savos statybos namo ar buto statybinių medžiagų išlaidas pagrindžiančiais dokumentais gali būti pripažįstami kasos aparato kvitai, kurie neviršija 100 Eur.

Tokį atsakymą VMI pateikė į klausimą, ar gali gyventojas, parduodamas savos statybos namą, neįrengtą butą, namo statybai ar apdailai faktiškai patirtas išlaidas pagrįsti ir kasos aparato kvitais. Šis paaiškinimas neapima iš individualios veiklos gaunamų pajamų apmokestinimo aspektų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau