VMI ragina deklaruoti el. sąskaitas bei užsienio pajamas

Publikuota: 2017-04-19
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad nuolatiniai Lietuvos gyventojai turi deklaruoti užsienyje gautas pajamas, turimą turtą ir banko sąskaitas. Deklaruoti el. sąskaitas reikės tik tas, kurių apyvarta per metus viršijo 15.000 Eur.

„VMI atkreipia dėmesį, kad ši tvarka galioja tik nuolatiniams Lietuvos gyventojams, ne emigrantams, kurių pajamų apmokestinimu rūpinasi valstybės, kuriose jie gyvena ir dirba“, - pranešime spaudai cituojama VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Praėjusiais metais užsienyje gautas pajamas deklaravo apie 43.000 Lietuvos gyventojų, deklaruota pajamų suma viršijo 787 mln. Eur.

Daugiausia nuolatinių Lietuvos gyventojų deklaravo pajamas gautas Norvegijoje (11.400), Didžiojoje Britanijoje (7.000), Švedijoje (3.600).

Didžiausia pajamų suma - 291 mln. Eur – gauta Norvegijoje. Didžiojoje Britanijoje Lietuvos nuolatiniai gyventojai gavo 121 mln. Eur pajamų, o Vokietijoje - 44 mln. Eur.

VMI pastebi, jog visuomenė supranta, kad vyksta informacijos apie gautas pajamas mainai tarp įvairių šalių mokesčių administratorių, ir daugelis gyventojų tinkamai bei laiku deklaruoja pajamas gautas užsienyje.

Nuo šių metų rudens informaciją apie užsienyje turimas Lietuvos gyventojų sąskaitas ir gautas pajamas VMI pirmą kartą gaus iš 50 valstybių.

VMI primena, kad deklaruoti pajamas gautas užsienyje turėtų nuolatiniai Lietuvos gyventojai (ne emigrantai) gavę su darbo santykiais susijusių ar individualios veiklos pajamų, dividendų, honorarų, autorinių atlyginimų, nekilnojamo turto pardavimo ir sporto arba atlikėjų veiklos pajamų, gyvybės draudimo išmokų, pajamų iš nuomos ir kt.

El. sąskaitų deklaracija – tik viršijus 15.000 Eur

Deklaruoti el. sąskaitas (pavyzdžiui, „PayPal“) ir užsienio bankuose esančias sąskaitas turi

tik tie Lietuvos gyventojai, kurių vienos sąskaitos apyvarta per metus viršijo 15.000 Eur. Tad daugeliui asmenų, kurie turimas sąskaitas naudoja tik smulkiems pirkiniams iš užsienio apmokėti arba sąskaitas yra tiesiog pamiršę ir jų nenaudoja, nerimauti neverta, teigia VMI.

Pažymėtina ir tai, kad informacijos apie įvairių lojalumo programų sąskaitas, parduotuvių, degalinių korteles, paskyras, kurios yra naudojamos tik žaidimams ir/arba azartiniams lošimams žaisti elektroninėje erdvėje, VMI teikti nereikia.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau