Šapoka – apie mokesčių permainas: naikinsime dalį PVM lengvatų

Publikuota: 2017-04-19
Vilius Šapoka, finansų ministras. Laimos Penekaitės nuotr.
Vilius Šapoka, finansų ministras. Laimos Penekaitės nuotr.

Finansų ministerija planuoja 21% pajamų mokestį ir mažesnį „Sodros“ tarifą, mažiau PVM lengvatų ir papildomas lengvatas investicijoms.

„Lietuvos ekonomika yra įstrigusi – BVP augimas nesiekia 2-3%, o toks greitis neleidžia greitai pavyti Vakarų valstybių, todėl reikia naujų postūmių“, – pažymi Vilius Šapoka, finansų ministras, dalyvavęs „Verslo žinių“ kartu su Lietuvos prekybos įmonių asociacija bei advokatų kontora „Glimstedt“ organizuotame prekybos forume.

Anot jo, valdžia planuoja dvi naujoves – investicijų lengvatą išplėsti iki 100% (šiuo metu į sąnaudas galima nurašyti 50% investicijų sumos) ir nustatyti mokesčių lengvatų paketą, kuris būtų taikomas išradimams ir jų komercializavimui.

Apie mokestinių priemonių paketą išradimams ir jų komercializavimui Finansų ministerija planuoja plačiau paaiškinti šioms priemonėms skirtame renginyje.

Tokios priemonės, anot finansų ministro, leistų kurti didesnę pridėtinę vertę ir sumažinti neigiamas visuomenės senėjimo pasekmes.

Keisis tarifai

Taip pat planuojama sujungti pajamų ir „Sodros“ mokesčius.

„Pajamų mokesčio tarifas bus apie 21% ir atitinkamai mažesnis „Sodros“ tarifas. Toks perskistymas leis bazinės pensijos mokėjimą perkelti į valstybės biudžetą“, – teigia p. Šapoka.

„Sodroje“ tokiu būdu būtų mažiau perskirstymo ir socialinio draudimo sistema taptų patrauklesnė.

„Šis didesnis pajamų mokesčio tarifas bus taikomas tik su darbo santykiais susijusioms pajamoms, dividendams jis taikomas nebus“ – užtikrina p. Šapoka.

Taip pat planuojamos „mokesčių atostogos“ naujiems verslams. Ministras pažymi, jog visos PVM lengvatos jau peržiūrėtos ir dalis jų bus naikinama, nes neatlieka joms skirtų užduočių. Apie kokias konkrečiai lengvatas kalbama, ministras nepatikslino.

„Šiuo metu analizuojame smulkaus verslo apmokestinimą, baigiame peržiūrėti visas mokesčių lengvatas – ne tik PVM. Nagrinėjame ir mokesčių vengimo būdus, o apie visas mokesčių naujoves planuojame pranešti vienu metu gegužės mėnesį“, – VŽ komentuoja p. Šapoka.

Šiuo metu lengvatinis 9% PVM tarifas taikomas knygoms, mokomiesiems ir periodiniams leidiniams, taip pat keleivių ir keleivių bagažo vežimo paslaugoms nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais, apgyvendinimo paslaugoms turizmo tikslais.

Lengvatinis 5% PVM tarifas taikomas kompensuojamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, taip ir labai brangiems nekompensuojamiems vaistams. Be to, neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.

Šiais metais naikinama PVM lengvata šildymui. Ji nebebus taikoma nuo birželio 1-osios, tačiau bus plečiamas ratas žmonių, galinčių gauti kompensacijas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau