2%+1% GPM: pernai lenktynes dėl paramos laimėjo liberalai

Publikuota: 2017-04-18
Vladimiro Ivanovo (VŽ)
Vladimiro Ivanovo (VŽ)

Gyventojai gali skirti tris procentus savo pajamų mokesčio jiems aktualioms sritims – 2% paramos gavėjams ir 1% politinėms partijoms, tačiau daugelis neišnaudoja tokios galimybės. O tie, kurie išnaudojo, daugiausia pervedė Liberalų sąjūdžiui.

Partijos galėtų sulaukti dešimt kartų daugiau paramos. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai iki 2% pajamų mokesčio gali skirti paramos gavėjams. Juos galima skirti vienam ar keliems paramos gavėjams, kurie pagal Labdaros ir paramos įstatymą turi teisę į paramą. Nuo 2017 m. paramą galima skirti ir meno kūrėjams, turintiems paramos gavėjo statusą.

Taip pat galima skirti ir 1% pajamų mokesčio vienai ar kelioms politinėms partijoms, įregistruotoms Juridinių asmenų registre ir atitinkančioms įstatymų reikalavimus dėl politinės partijos narių skaičiaus (2.000 narių).

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina, jog 1% pajamų mokesčio suma skiriama politinėms partijoms neįskaitoma į 2% pajamų mokesčio sumą, pervedamą paramos gavėjams.

Daugiausiai – liberalai

Pernai iš viso gyventojai paskyrė 16,4 mln. Eur paramos, o politinėms partijoms iš tos sumos – 1,01 mln. Eur. Tačiau partijos buvo didžiausi paramos gavėjai. Daugiausiai paramos gavo Lietuvos liberalų sąjūdis (261.744 Eur), antroje vietoje bendrajame paramos gavėjų sąraše yra Lietuvos socialdemokratų partija (211.667 Eur), o trečioje vietoje – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (210.673 Eur). Statistikos departamento duomenimis, 2015 m. gyventojai sumokėjo 1,4 mlrd. Eur pajamų mokesčio. Jeigu visi būtų skyrę maksimalią paramą – organizacijos galėjo gauti 28,7 mln. Eur, o partijos – 14,3 mln. Eur.

Prašyme galima nurodyti daugiau kaip vieną politinę partiją, tačiau bendra politinėms partijoms skiriama pajamų mokesčio dalis neturi būti didesnė kaip 1%.

Patogiausia užpildyti ir pateikti vieną prašymo FR0512 formą (3 versija), kurioje nurodyti ir paramos gavėjai (vienetai ir /ar meno kūrėjai), ir politinės partijos. Gyventojas gali pasirinkti teikti atskiras prašymo FR0512 (3 versija) formas – vienoje jų įrašyti tik paramos gavėjus, o kitoje ? tik politines partijas.

Norint vienu prašymu paskirti pajamų mokesčio dalį ilgesniam nei 1 metų laikotarpiui, prašymo 5 laukelyje reikia įrašyti kalendorinius metus, už kuriuos nuo gautų pajamų sumokėto pajamų mokesčio dalį prašoma pradėti pervesti, o E5 laukelyje ? paskutinius kalendorinius metus, už kuriuos nuo gautų pajamų mokesčio dalį prašoma pervesti.

infogr.am::daugiausiai_paramos_sulaukusios_organ

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau