Atsargiai: NPD taiko ir „Sodra“

Publikuota: 2017-04-07
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Gyventojai, atsivertę išankstines pajamų deklaracijas, nustemba, kad pasibaigus metams liko skolingi valstybės biudžetui. Viena iš priežasčių – „Sodros“ pritaikytas neapmokestinamųjų pajamų dydis.

Po vaiko priežiūros atostogų grįžusių į darbą mamų ir tėčių ar kitų iš „Sodros“ gavusių išmokų asmenų dažnai laukia nemaloni staigmena. Išankstinėse pajamų mokesčio deklaracijose jie randa nemenkas gyventojų pajamų mokesčio nepriemokos sumas. Viena iš tokios nepriemokos susidarymo priežasčių – „Sodros“ pritaikytas neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD).

Asmuo pradeda dirbti, gauti pajamas ir metų pabaigoje paaiškėja, jog jo metinės pajamos tokios, kad jam NPD negalima taikyti, arba kad jis turi būti gerokai mažesnis, todėl deklaracijoje atsiranda pajamų mokesčio nepriemoka. Tokia padėtis gali susiklostyti tiek po vaiko priežiūros atostogų, tiek į darbą grįžus po ilgos ligos. Ypač didelės mokesčio nepriemokos susidaro, jeigu NPD pradėjus dirbti taiko ir darbdaviai. Nauja pradžia darbo rinkoje neretai prasideda nuo vieno ar kelių darbų nepilnu etatu. Darbdaviams taikyti NPD naudinga, nes tai leidžia darbuotojui išmokėti didesnes sumas.

Reikia prašymo

Gabrielė Banaitytė, „Sodros“ komunikacijos skyriaus vedėja, pažymi, jog „Sodra“, mokėdama išmokas, taiko tiek NPD, tiek papildomą NPD už vaikus.

„Taikyti ar ne šiuos dydžius apmokestinant ligos bei tėvystės išmokas, sprendžia pats asmuo. Jei apdraustasis renkasi šiuos dydžius taikyti, jis turi pateikti „Sodros” teritoriniam skyriui darbdaviui pateikto prašymo dėl NPD taikymo kopiją“, – pažymi p. Banaitytė.

NPD ir PNPD apmokestinant motinystės ir vaiko priežiūros išmokas taikomas, kai šios išmokos yra mokamos už visą kalendorinį mėnesį.

Neapmokestinamųjų pajamų dydžius „Sodra“ taiko ligos, tėvystės, motinystės, vaiko priežiūros išmokoms. Nuo šių metų liepos 1 d. NPD/PNPD galima bus taikyti ir nedarbo išmokoms, nes jos bus apmokestintos gyventojų pajamų mokesčiu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau