VMI atsako į 3 populiariausius klausimus dėl pajamų deklaravimo

Publikuota: 2017-04-03
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija atsako į tris dažniausiai užduodamus klausimus dėl gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo.

Gyventojai labiausiai domis, kada atgaus permokas, kas gali skirti paramą norimai organizacijai ir koks mėnesio papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis skiriamas už vaikus.

1. Per kiek laiko šiemet VMI planuoja gyventojams sugrąžinti GPM permoką?

Gyventojams, pateikusiems teisingas deklaracijas elektroniniu būdu, mokesčio permokos turi būti grąžintos iki liepos pabaigos, tačiau VMI sieks lėšas pervesti kuo anksčiau, atžvelgiant į valstybės biudžeto galimybes. Permokos teisingai pateikusiems deklaracijas elektroniniu būdu bus pradėtos grąžinti jau balandžio mėnesį, o tiems gyventojams, kurie pildys popierines deklaracijas, įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.

2. Kas gali pateikti 2+1% paramą? Kam gyventojai ją gali skirti?

Šiemet pirmą kartą gyventojai gali paremti menininkus turinčius paramos gavėjo. Paramą galinčių gauti menininkų sąrašas yra skelbiamas VMI interneto svetainėje. VMI primena, jog gyventojai gali paremti ne tik visuomenines organizacijas, fondus ir kt. paramos gavėjus, skirdami jiems iki 2% pajamų mokesčio dalies, bet ir iki 1% skirti politinėms partijoms (iš viso – 3% nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio). VMI pažymi, jog gyventojas, nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją (ar gavėjus) nori remti ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 2 d. gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus terminas – 5 metų laikotarpis. VMI primena, kad, gyventojų, privalančių pateikti metinę pajamų deklaraciją, tačiau tokių deklaracijų iki gegužės 2 d. nepateikusių, prašymai dėl paramos skyrimo nenagrinėjami

3. Koks mėnesio papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD) taikomas už auginamus vaikus 2016 m.?

Nuolatiniams Lietuvos gyventojams (tėvams arba įtėviams), auginantiems vaikus (įvaikius) iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi mokyklose pagal bendrojo ugdymo programas už kiekvieną auginamą vaiką (įvaikį) yra taikomas 120 Eur per mėnesį PNPD dalinant tėvams per pusę, t. y. po 60 Eur. Jeigu gyventojas vaikus (įvaikius) augina vienas ir turi tai pagrindžiančius dokumentus, jam taikomas visas PNPD.

Auginame 2 vaikus, vienam 2 metai, kitam 5. Kokią sumą turime įrašyti į 17 deklaracijos langelį?

Suma: Jei NPD taikys abu tėvai, tai kiekvienas jų įsirašys po 1.440 Eur. Jie NPD bus taikomas tik vienam iš tėvų – jis įsirašys pilną sumą už abu vaikus – 2.880.

Viena auginu dukrą. Ji gimusi pernai gegužės mėnesį. Kokią sumą reikia įrašyti į 17 langelį?

840, nes vienam vaikui už 2016 m. per mėnesį skaičiuojama 120 Eur. Kadangi Jūsų dukra gimusi gegužės mėnesį, vadinasi NPD skaičiuojamas už pilnus 7 mėnesius: 7x120.

Turim 3 vaikus. Dvi dukros bendros – 3 ir 2 metų, vyriausias sūnus, kuriam 8 metai, iš mano pirmos santuokos. Vyras nėra jo įsisūnijęs. Ką rašyti į 17 laukelį?

Už bendrus 2 vaikus vyras ir Jūs į savo deklaracijų 17 laukelį turite įsirašyti po 1.440, o už sūnų iš pirmos santuokos Jūs papildomai įsirašote dar 1.440.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau