VMI atnaujino sistemą: žada patogesnį deklaravimą

Publikuota: 2017-03-16
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ketvirtadienį paskelbė, kad jau galima deklaruoti pajamas. Tai vartotojai atlieka atnaujintoje elektroninėje sistemoje.

„Gyventojų patogumui atnaujinome elektroninės sistemos turinį, portalas tapo draugiškesnis, kiekvienas gyventojas gali lengviau rasti jam reikalingą informaciją. Anksčiau, kai gyventojui reikėjo prisegti įvairius papildomus dokumentus, patikslinti, jam reikėjo ilgai ieškoti, kaip tai padaryti. Dabar kiekvienas tai nesunkiai ras“, - spaudos konferencijoje aiškina Stasė Aliukonytė – Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.

Ji teigia, kad pateikęs pajamų deklaraciją gyventojas gaus detalesnę informaciją apie sistemoje deklaruotų duomenų nagrinėjimo eigą, elektroninėje deklaravimo sistemoje matys, ką su jo pateiktais duomenimis daro VMI, ar reikia ir ką būtent patiksinti deklaracijoje. Gyventojui taip pat bus pateikiama informacija apie deklaruotos pajamų mokesčio permokos grąžinimą.

Be to, šiais metais VMI pristato neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę. Ji aktuali tiems gyventojams, kurie dirbo ne visus metus ir gali susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dėl pritaikyto per didelio NPD.

Skaičiuoklė labiausiai aktuali tiems, kurie dirrbo keletą mėnesių, pavyzdžiui, atostogų metu. Skaičiuoklės pagalba dar nepateikę deklaracijos šie asmenys gali sužinoti, kokia suma grįžtų į jų sąskaitas.

Be to, p. Aliukonytė – Šnirienė kalba, kad jau ryte buvo užpildyta keletas tūkstančių deklaracijų, o apie 11 val. deklaracijas buo galima skaičiuoti deklaracijas ir dešimtimis tūkstančių.

8 iš 10 – laiku

VMI statistika rodo, kad 84% įregistravusių individualią veiklą ir 89% gyventojų, turėjusių verslo liudijimą, praėjusiais metais laiku pateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas. Bendrai deklaracijas laiku pateikė 8 iš 10 žmonių.

Laiku deklaracijas pernai pateikė 94% notarų, antstolių, advokatų ir advokatų padėjėjų, o pareigingiausia mokėtojų grupė, kurie pernai teikė deklaracijas laiku – ūkininkai, PVM mokėtojai, iš kurių 98% (13.600) laiku deklaravo pajamas.

Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius. Taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir asmenys, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis NPD ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas NPD. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo turi deklaruoti apie 150.000 gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau