Galima atsisakyti ir papildomo NPD už vaikus

Publikuota: 2017-03-16
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Jeigu norite išvengti netikėtos prievolės sumokėti pajamų mokesčio nepriemoką, galite atsisakyti per metus taikyti ir papildomą neapmokestinamųjų pajamų dydį (PNPD), tačiau tokių neplanuotų išlaidų tikimybė nedidelė.

Rasa Virvilienė, Valstybinės mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė, pažymi, kad papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPD), nustatytas už auginamus savo ar įvaikintus vaikus su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusių pajamų gavimo vietoje yra taikomas pagal darbuotojo pateiktą prašymą. Tokia pati tvarka taikoma ir dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD), kurį lemia gaunamos pajamos.

„Darbuotojas, nepageidaujantis, kad PNPD jam būtų taikomas mokestiniu laikotarpiu šių pajamų gavimo vietoje, gali pateikti prašymą darbdaviui, kad pajamų mokestis būtų išskaičiuojamas, netaikant PNPD, ir šis prašymas turėtų būti tenkinamas“, – teigia p. Virvilienė.

Vis dėlto PNPD nepriklauso nuo gaunamų pajamų lygio, todėl tokie atvejai, kai atsiranda pajamų mokesčio nepriemoka dėl jo taikymo yra reti.

Anot p. Virvilienės, tokie atvejai gali pasitaikyti, kai darbuotojo vaikui suėjo 18 metų ir jis nesimoko pagal bendrojo ugdymo programas, o darbuotojas nepatikslino prašymo ir PNPD jam buvo taikomas toliau. Taip pat skyrybų atveju, kai vaikas lieka gyventi su vienu iš tėvu. Tėvas (motina), gyvenantis skyrium nuo vaikų, neatsižvelgiant į vaikams teikiamą materialinę paramą, netenka teisės į PNPD.

Jeigu gyventojui nebuvo taikomas PNPD, nors jam jis priklauso, pajamų mokesčio permoką jis gali susigrąžinti pateikęs metinę pajamų mokesčio deklaraciją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau