Nori plėsti gaunančių ES paramą ratą

Publikuota: 2017-03-15
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Vyriausybė pritarė pakeitimams, kurie leistų plačiau naudoti finansines priemones – ES lėšų paskolas, garantijas, rizikos kapitalo investicijas. Pasiūlymams dar turės pritarti Seimas.

Šiuo metu minėtos finansinės priemonės įgyvendinamos investuojant į smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV), kitų ūkio subjektų steigimo, veiklos vykdymo ir plėtros, daugiabučių ir viešosios infrastruktūros atnaujinimo ir energijos efektyvumo projektus, vardija Fonansų ministerija.

Numatomi pakeitimai, pasak ministerijos, atvertų galimybes didinti finansinių priemonių apimtį, įtraukiant savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo, kultūros paveldo pritaikymo visuomenės poreikiams bei vandentvarkos projektus. Tai, tikimasi, leistų didinti lankytojų srautus, skatintų turizmą šalyje.

Be to, numatyta atnaujinti ir vandens tiekimo bei nuotekų surinkimo tinklus, skatinti urbanizuotų ar urbanizuojamų teritorijų plėtrą. Tam iš viso numatyta skirti apie 92 mln. Eur 2014–2020 m. ES fondų investicijų.

„Finansinės priemonės, ypač pasiteisinusios energijos efektyvumo bei smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimo projektuose, paskatino ieškoti galimybių jas pritaikyti kitose srityse. Įvertinę „atsinaujinantį“ jų pobūdį ir siekdami sukurti ilgalaikius finansavimo mechanizmus, pasiūlėme plėsti jų pritaikymo sričių sąrašą. Taip galėsime finansuoti daugiau valstybei ir žmonėms svarbių projektų“, ? pranešime cituojamas Vilius Šapoka, finansų ministras.

Ministerijos teigimu, šios priemonės svarbios ne tik todėl, kad užtikrinamas tęstinumas, kai paskolintos ar investuotos lėšos sugrįžta ir yra panaudojamos kitiems projektams, bet kartu projektų vykdytojai skatinami efektyviau ir atsakingiau planuoti investicijas bei įgyvendinti projektus.

2007–2013 m., taikant ES fondų lėšomis finansuojamas priemones, paskolas, garantijas ar rizikos kapitalo investicijas gavo beveik 8.000 įmonių, rodo ministerijos duomenys. Be to, sudarytos 1.055 sutartys dėl daugiabučių namų modernizavimo. Projektams įgyvendinti taip pat pritraukta apie 585 mln. Eur privačių lėšų.

2014–2020 m. laikotarpiu tokių priemonių pagalba investuota daugiau nei 600 mln. Eur ES fondų lėšų – įsteigti 6 fondai, kurių lėšomis bus naujinami daugiabučiai namai, viešoji infrastruktūra, finansuojamas verslas. Numatoma, į šiuos fondus pritraukti apie 866 mln. Eur privačių lėšų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau