2016 m. investicijų Lietuvoje grąžos indeksas padidėjo 6,7%.

Publikuota: 2017-03-15
Vaidotas Rūkas, „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo departamento direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Vaidotas Rūkas, „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo departamento direktorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Pernai Lietuvos investicijų indeksas išaugo 6,7%. Labiausiai prie to prisidėjo akcijų kainos, skaičiuoja turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“.

Vaidotas Rūkas, „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo departamento direktorius, pažymi, jog 2016 m. Lietuvoje labiausiai didėjo investicijų į akcijas grąža – 14,9% (pasaulio akcijų grąža siekė 8,5%).

Antroje vietoje pagal grąžos augimą – investicijos į būstą. Iš nuomos galima buvo uždirbti 4,2%, o iš būsto vertės pokyčio – 5,5%. Sudėjus abu šiuos skaičius gauname 9,7% grąžą.

„Indėlių grąža pernai buvo lygi nuliui, o obligacijų vertė kilo 2%“, – pažymi p. Rūkas.

Sudėjus visas šias investicijas lygiomis dalimis, grąža Lietuvoje pernai siekė 6,7%. Panaši buvo ir reali grąža Lietuvoje, nes infliacija pernai Lietuvoje nesiekė 1%.

Ir vėl akcijos

„Šiemet tarp perspektyviausių investicijų išlieka akcijos, nes įmonių pelnai didėja, – teigia p. Rūkas. Anot eksperto, akcijos dar nėra pervertintos. Investuojant į būsto nuomą reikia vengti mažų miestelių, kur demografinė padėtis blogėja. O demografinės tendencijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, anot p. Rūko, yra neblogos. Kyla ir gyventojų pajamos.

„Pritarčiau Lietuvos bankui, kad investuojant į nuomai skirtą būstą reikia būti atsargiems, nes dėl didelės pasiūlos nuomos kainos gali kristi, tačiau šis pokytis neturėtų būti didelis“, – teigia p. Rūkas.

Jis pripažįsta, jog ilgalaikiu laikotarpiu NT kainos kyla tiek, kiek infliacija, todėl investuojant į būstą nuomai visų pirma reikia koncentruotis ties nuomos pajamomis. Skaičiuojant pernai metų grąžą iš NT, buvo daroma prielaida, kad ketvirtadalis nuomos pajamų keliauja į sąnaudas.

Užmokestis auga netolygiai

Ponas Rūkas pažymi, jog dirbančiųjų skaičius Lietuvoje pasiekė prieš krizę buvusį lygį – 1,2 mln.

Darbo užmokestis per pastaruosius metus iki 2016 m. ketvirtojo ketvirčio didėjo 8,7%. Tačiau šis augimas Lietuvoje pasiskirsto netolygiai.

Nuo 2007 m. darbo užmokestis Lietuvoje augo 38%, o mokytojų algos vertinant laikotarpį nuo 2009 m. iki 2016 m. trečiojo ketvirčio beveik nesikeitė. Nors per šį laikotarpį sąlyginai daug išaugo apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje dirbančių darbuotojų darbo užmokestis (52,4%), tačiau 2016 m. trečiajį ketvirtį jis buvo tik 533,3 Eur. Pernai labiausiai (34 tūkst.) daugėjo uždirbančių nuo 1.001 iki 2.000 Eur, o gaunančių nuo 401 iki 700 Eur skaičius padidėjo 12 tūkst., 701–1.000 Eur – 18 tūkst. Gaunančiųjų iki 400 Eur sumažėjo 66 tūkstančiais.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau