Andrius Janukonis teisiasi su VMI

Publikuota: 2017-02-14
Andrius Janukonis, koncerno „Icor“ valdybos pirmininkas bei vienas akcininkų. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Andrius Janukonis, koncerno „Icor“ valdybos pirmininkas bei vienas akcininkų. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Andrius Janukonis, vienas „Icor“ akcininkų, nesutinka, kaip turėtų būti apmokestintos palūkanos už jo turimas obligacijas, todėl ginčą su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI) perkėlė į teismą.

„A. Janukonis nesutinka su VMI taikomu palūkanų apmokestinimo traktavimu už jo turimas obligacijas. Kadangi jis yra privatus asmuo, mokestinis ginčas, kaip įprasta tokiose situacijose, yra neviešas“, – situaciją portalui „delfi.lt“ pakomentavo verslininko atstovai.

Nei jie, nei pati VMI neatskleidžia, apie kokią sumą kalbama. Teisme byla nagrinėjama už uždarų durų.

Šiuo metu p. Janukonio ieškinys nagrinėjamas pirmoje instancijoje – Vilniaus apygardos administracinio teisme. Tačiau jo teisėjai, kaip pažymi „delfi“, laukia sprendimo kitoje panašioje byloje – vieno iš „Vilniaus prekybos“ įkūrėjo bei buvusio akcininko Juliaus Numavičiaus. Šio byla šiuo metu nagrinėjama Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

Įstatymai numato galimybę su VMI susitarti be teismo, t.y. susitarti dėl sumos, mokamos į biudžetą. Pasak inspektorių, tokie atvejai nėra labai dažni, tačiau mokesčių mokėtojai turi teisę prašyti tokios galimybės. Prie derybų stalo gali būti tariamasi dėl sumos, kurią teks sumokėti į biudžetą: priskaičiuotų mokesčių bei delspiniginių. Kuriai nors pusei nesutinkant su kitos argumentais ir nepasiekus susitarimo, ginčas keliauja į teismą.

VMI negali atskleisti vykdomų derybų su mokesčių mokėtojais, taip pat ir p. Janukonio atveju. Todėl nėra aišku, ar vyko panašaus pobūdžio derybos, ar verslininkas iš karto ginčijo priskaičiuotus mokesčius teismui.

VP akcininkų istorija

Juliaus Numavičiaus byla susijusi su „Vilniaus prekybos“ akcininkų, kaip fizinių asmenų, mokestiniais patikrinimais. Vilniaus apygardos administracinis teismas yra pripažinęs, kad du akcininkai kūrė savo valdomoms bendrovėms nenaudingas schemas, reorganizavo įmones ir sudarė paskolų sutartis, kurių vienintelis tikslas – išvengti mokesčių.

Teismo verdiktas priimtas tik dėl dviejų akcininkų – Juliaus Numavičiaus ir Gintaro Marcinkevičiaus – tačiau teismas taip pat pasisakė, kad prie schemų kūrimo prisidėjo ir kiti akcininkai.

Tikrinti buvo ir kiti VP nariai, tarp jų ir Nerijus Numavičius, tačiau jie su VMI susitarė taikiai. Tiesa, smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus teigimu, šios sumos buvo simbolinės, palyginti su minėtų sandorių vertėmis.

nuotrauka::leftnocrop

Tačiau nei Julius Numavičius, nei Gintaras Marcinkevičius su inspektoriais nesusitarė. VMI teisme įrodė mokesčių vengimą, o Julius Numavičius teismo sprendimą apskundė.

VP atstovai pernai rugpjūtį kreipėsi į teismą dėl Mindaugo Marcinkevičiaus padarytos žalos įmonių reputacijai, nes šis teigė, kad grupėje buvo kuriamos mokesčių vengimo schemos. Nors teismas, rodos, patvirtina smulkiojo akcininko teiginius, bendrovės atstovai su tuo nesutinka. Pasak jų, kalbama apie konkrečių fizinių asmenų mokestines prievoles, kurios yra jų pačių pareiga, o ne apie VP mokesčių vengimą. Šis teismo procesas vis dar vyksta.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau