Mokesčių pokyčiai dirbantiems savarankiškai: kam, kiek, kodėl

Publikuota: 2017-01-12
Nors dirbantiems savarankiškai nuo šiol taikoma daugiau socialinės apsaugos priemonių, pasipiktinimas dėl išaugusių mokesčių kol kas nusveria būsimos naudos pranašumus.
Vladimiro ivanovo (VŽ) nuotr.
Nors dirbantiems savarankiškai nuo šiol taikoma daugiau socialinės apsaugos priemonių, pasipiktinimas dėl išaugusių mokesčių kol kas nusveria būsimos naudos pranašumus. Vladimiro ivanovo (VŽ) nuotr.

Nors Seimas ir „Sodra“ šiuo metu vieni į kitus svaidosi kritikos strėlėmis ieškodami kaltų dėl to, kad žinia apie padidintus mokesčius dirbančius savarankiškai pasiekė tik dabar, naujai tvarkai įsigaliojus, verslo liudijimų turėtojams nuo to nė kiek nelengviau: jie yra įsiutę. Tačiau ekonomistai į šį šaršalą žiūri ramiai – anot jų, reikėtų ne tik mokesčius dar labiau didinti, bet ir apskritai atsisakyti tokios veiklos formos kaip verslo liudijimai.

Žinia apie padidintus mokesčius dirbantiems savarankiškai trenkė tarsi iš giedro dangaus: nuo šių metų dirbantiems pagal verslo liudijimus valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestis išaugo dvigubai, padidėjo ir privalomojo sveikatos draudimo (PSD ...

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau