Prasideda „Metų finansų vadovo 2017“ konkursas

Publikuota: 2017-01-10
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Verslo žinių“ organizuota Finansų vadovų konferencija
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr. „Verslo žinių“ organizuota Finansų vadovų konferencija

„Verslo žinios“ kartu su Finansų analitikų asociacija kviečia finansų vadovus dalyvauti „Metų finansų vadovo 2017“ rinkimuose. Pernai „Metų finansų vadovo 2016 m.“ titulas atiteko Tomui Tumėnui, AB „Linas Agro Group“, finansų vadovui.

Į konkursą jau pateko daugiau kaip 700 įmonių finansų vadovų iš „Verslo žinių“ sudaromo TOP 1.000 įmonių sąrašo. Pagrindinis tokios pirminės atrankos kriterijus – jų atstovaujama įmonė 2015 m. uždirbo pelno. Šiems vadovams bus išsiųstas kvietimas užpildyti rinkimų dalyvių anketas. Tačiau konkurse gali dalyvauti ir į minėtą sąrašą nepatekusių įmonių finansų vadovai.

Anketą kviečiame pildyti iki sausio 31 d., o nugalėtojas paaiškės kovo 29 d. metinėje konferencijoje „Įmonių finansai 2017“. Pirmojo etapo metu bus atrinkti 10 geriausių finansų vadovų. Antrame etape finansų vadovai vertinami atsižvelgiant į jų tiesioginių vadovų rekomendacijas. Penkis geriausius pakviesime į trečiąjį etapą, kurio metu komisija po pokalbio su kiekvienu kandidatu išrinks „Metų finansų vadovą 2017“.

Finansų vadovas bus renkamas vadovaujantis tokiais kriterijais: finansų vadovo reputacija, proaktyvumas/visuomeniškumas, finansų vadovo vaidmuo formuojant įmonės strategiją, taip pat bus vertinami įmonės rezultatai ir finansų vadovo vaidmuo kuriant ir prižiūrint vidaus kontrolės sistemą įmonėje.

„Šiais laikais, kai viskas tik greitėja, metų finansų vadovų rinkimuose kreipsime dėmesį ir į tai, ar laiku finansų vadovas reaguoja į kintančią aplinką, kaip užtikrina įmonės sprendimų įgyvendinimo kontrolę“, – papildomus kriterijus įvardina Eladijus Kirijanovas, Finansų analitikų asociacijos prezidentas.

Padėjo birža

Pernai „Metų finansų vadovo 2016 m.“ titulas atiteko Tomui Tumėnui, AB „Linas Agro Group“, finansų vadovui.

„Įsimintinų įvykių per dešimt metų einant finansų vadovo pareigas buvo ne vienas. Ir visi savotiškai įdomūs ir svarbūs – tai ir įvairūs įmonių įsigijimai, obligacijų emisijos, rizikos valdymo politikos įgyvendinimas, apsidraudimo instrumentų įvaldymas, – tuomet komentavo p. Tumėnas. – Ko gero vis tik man įsimintiniausias buvo viešasis AB „Linas Agro Group“ akcijų platinimas, nes per trumpą laiką teko susitikti su labai dideliu potencialių investuotojų skaičiumi.“ „Linas Agro Group“ į biržą atrodo atėjo 2010 m.

„Šis sprendimas kilstelėjo mūsų įmonių grupę į kitą lygmenį. Būti listinguojama bendrove yra nemažas iššūkis įmonei, valdančiai daug kitų įmonių. Tai papildomas nuolatinis darbas ne tik finansų skyriui, bet ir visai įmonei. Dabar vidaus procesams, ataskaitoms, komunikacijai, auditui keliami aukštesni reikalavimai, – teigia p. Tumėnas.

Kita vertus, anot metų finansų vadovo, atsirado ir nemažai privalumų. Pats sprendimas tapti vieša biržos bendrove, pasiteisino su kaupu, nes įmonė pertvarkė verslo struktūrą, pritraukė nuosavo ir skolinto kapitalo, pasikeitė įmonių grupės kreditingumo lygis. Dabar ji yra kitaip vertinama kreditorių, tiekėjų, bankų. Taip pat visuomet yra alternatyva, reikalui esant, prisitraukti kapitalui.

„Nuo viešo akcijų platinimo grupė investavo apie 90 mln. Eur, tokio investicijų dydžio be viešo akcijų platinimo greičiausiai nebūtų pavykę pasiekti“, – įsitikinęs p. Tumėnas. 2015 m. Metų finansų vadovu tapo Darius Kašauskas, UAB „Lietuvos energija“ Finansų ir iždo direktorius, 2014 m. Mantas Bartuška. Tuomet jis dirbo AB „Klaipėdos nafta“ finansų ir administravimo departamento direktoriumi, o dabar vadovauja „Lietuvos geležinkeliams“, o pirmą kartą rinkimus 2013 m. laimėjo Jurgita Musulienė – UAB „Topo grupė“ finansų direktorė. Šias pareigas ji eina ir šiuo metu.

Jeigu turite klausimų dėl konkurso, galima kreiptis į Kristiną Kilpę (kristina.kilpe@verslozinios.lt, 8 5 252 6321)

FOTOGALERIJA Išrinktas metų finansų vadovas (10 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau