Ignalinos AE pradės karštuosius bandymus

Publikuota: 2017-10-13 10:06

VĮ Ignalinos atominė elektrinė pradės vadinamuosius karštuosius bandymus – eksploatuos naują kietųjų radioaktyviųjų atliekų rūšiavimo, apdorojimo, pakavimo ir saugojimo kompleksą.

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pranešė išdavusi tai leidžiantį daryti leidimą.

Pasak VATESI, karštųjų bandymų metu įrenginyje bus rūšiuojamos, apdorojamos (deginamos, presuojamos) kietosios radioaktyviosios atliekos.

Dalis atliekų bus dedamos į konteinerius ir cementuojamos bei laikinai saugomos, kol bus įrengtas mažai ir vidutiniškai radioaktyvių atliekų atliekynas. Panaudoti uždarieji jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai ir kietosios radioaktyviosios atliekos, kurios dėl savo savybių nebus dedamos į šį atliekyną, įrenginyje bus rūšiuojami ir dedami į konteinerius saugoti ilgesniam laikotarpiui. Tokiu būdu realiomis sąlygomis bus patikrintos įrenginių technologinės operacijos, rašoma VATESI pranešime.

„Tai yra svarbus Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo etapas, kurį pavyko pasiekti IAE personalo intensyvaus darbo ir visų suinteresuotų šalių - Europos Komisijos, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, Rangovo, Energetikos ministerijos, VATESI - konstruktyvaus bendradarbiavimo dėka. Puikus komandinis darbas ir bendradarbiavimas su visomis institucijomis padėjo mums įveikti projekto iššūkius ir pasiekti šį reikšmingą rezultatą“, - sako Darius Janulevičius, IAE generalinis direktorius.

Sėkmingai atlikusi karštuosius bandymus ir patikrinusi įrenginių technologines operacijas, įrodžiusi, kad visi tvarkymo veiksmai su radioaktyviomis atliekomis vykdomi pagal nustatytus reikalavimus ir gavusi VATESI leidimą,  Ignalinos atominė elektrinė galės rūšiuoti, apdoroti, pakuoti ir saugoti kietąsias radioaktyvias atliekas, susidariusias veikiant elektrinei ar jos eksploatavimo nutraukimo metu.

Ignalinos atominės elektrinės teritorijoje visos radioaktyviosios atliekos turi būti sutvarkytos taip, kad gyventojai ir aplinka būtų apsaugoti nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, pabrėžia VATESI.

Šis projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Europos Komisija, Austrija, Belgija, Danija, Didžioji Britanija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija.

VATESI licenciją statyti šį radioaktyviųjų atliekų tvarkymo įrenginį išdavė 2009 m.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB46.9146.73852
Vilniaus energija, UAB151.0582.87241
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau