Elektrėnai tretinio galios rezervo paslauga turės dalytis

Publikuota: 2017-10-06

Lietuvos elektros perdavimo tinklo operatorius „Litgrid“, preliminariais duomenimis, tretinio galios rezervo paslaugą 2018 m. pirks iš keturių įmonių. Iki šiol ją teikdavo tik Lietuvos elektrinė Elektrėnuose.

AB „Litgrid“ paskelbė preliminarius tretinio galios rezervo 2018 m. konkurso laimėtojus – tinklui reikalingas paslaugas teiks „Orlen Lietuva“, „Panevėžio energija“, „Kauno termofikacijos elektrinė“ ir „Lietuvos energijos gamyba“. „Litgrid“ 2018 m. reikės 483 MW galios tretinio rezervo.

Praėjusiais metais visą poreikį užtikrino Elektrėnuose esanti Lietuvos elektrinė. Ateinančiais metais „Orlen“, KTE ir Panevėžio elektrinė užtikrins atitinkamai 73 MW, 180 MW ir 30 MW tretinės galios rezervą, o likusį rezervą (260 MW) ir įtampos valdymo 330 kV tinkle paslaugą teiks Lietuvos elektrinė.

Galutiniai aukciono rezultatai ir elektros gamintojams mokama suma už 2018 m. pateikiamą tretinio elektros galios rezervo paslaugą paaiškės po VKEKK sprendimo dėl viršutinės kainos ribos nustatymo elektros gamintojams, turintiems didelę įtaką elektros energijos ir rezervinės galios užtikrinimo paslaugų rinkoje.

Šiais metais aukcionas rengiamas pagal naujas taisykles. Kaip rašė VŽ, jose numatyta, kad perdavimo sistemos operatorius rengia dviejų tipų tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugų aukcionus.

Pirmasis - tretinio aktyviosios galios rezervo, skirto įtampų valdymui 330 kV perdavimo tinkle ir antrinio avarinio aktyviosios galios rezervo atkūrimui, aukcionas. Antrasis - tretinio aktyviosios galios rezervo, skirto antrinio avarinio aktyviosios galios rezervo atkūrimui.

Aukcionai organizuojami kartą per metus visiems ateinantiems metams. Pasiūlymus aukcione privalo teikti visi elektros energijos gamintojai, kurie yra tiesiogiai prijungti prie perdavimo tinklo ir kurių vienetinė generatoriaus galia yra 20 MW ir daugiau.

[infogram id="energetika_elektros_rezervai" prefix="PLY" format="interactive" title="Energetika: Elektros rezervai"]

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB46.9146.73852
Vilniaus energija, UAB151.0582.87241
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau