VATESI davė leidimą eksploatuoti naują panaudoto branduolinio kuro saugyklą

Publikuota: 2017-05-04
Naglio Navako (VŽ) nuotr.
Naglio Navako (VŽ) nuotr.

VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) gavo leidimą pramoninei naujos Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos eksploatacijai.

IAE sėkmingai atliko saugyklos karštuosius bandymus (panaudojant branduolinio kuro ciklo medžiagas) bei pakrovė ir nugabeno į saugyklą 10 naujų konteinerių bei realiomis sąlygomis patikrino visas technologines operacijas.

Karštųjų bandymų rezultatai buvo pateikti VATESI specialistams, kurie patvirtino, kad galutinė panaudoto branduolinio kuro tvarkymo ir saugojimo saugos analizės ataskaita atitinka branduolinės saugos reikalavimus.

„Sėkmingas visų problemų išsprendimas ir intensyvus projekto darbų tempas pastaraisiais metais leido mums šį etapą užbaigti anksčiau numatyto laiko – leidimą pramoninei naujos saugyklos eksploatacijai planavome gauti spalio mėnesį. Iki 2022 m. vykdysime IAE 1-jo ir 2-jo blokuose esančio panaudoto branduolinio kuro iškrovimą ir išvežimą į naują saugyklą, bet jau dabar galime kalbėti apie sėkmingą projekto užbaigimą“, – sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.

Licenciją eksploatuoti šią panaudoto branduolinio kuro saugyklą VĮ Ignalinos atominei elektrinei išduota 2016 m. rugsėjo mėn.

Visagino savivaldybės teritorijoje esančioje naujoje panaudoto branduolinio kuro saugykloje panaudotas branduolinis kuras bus saugomas 4,5 m aukščio ir 2,6 m skersmens naujos konstrukcijos konteineriuose, kurių kiekvieno svoris kartu su pakrautu kuru bus 118 tonų. Saugykloje planuojama laikyti apie 190 konteinerių, juose saugoti apie 17.000 panaudoto branduolinio kuro rinklių iki 50 metų.

Laikinosios branduolinio kuro saugyklos projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB46.9146.73852
Vilniaus energija, UAB151.0582.87241
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau