Švediškos elektros bus galima pirkti daugiau

Publikuota: 2017-04-18
Naglio Navako (VŽ) nuotr.
Naglio Navako (VŽ) nuotr.

Nuo liepos 1 d. Lietuvos elektros rinkos dalyviai, esant palankioms aplinkybėms, galės pirkti daugiau elektros iš Švedijos. Tokią galimybę jiems sudaro Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos perdavimo sistemos operatoriai, susitarę dėl virtualios prekybos zonos tarp Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos ketvirtosios prekybos zonų.

Ši virtuali prekybos zona užtikrina, kad, net ir esant ribotoms elektros tiekimo su Lenkija galimybėms, tranzitu per Lenkiją būtų galima importuoti elektrą iš Švedijos, naudojantis Lenkijos ir Švedijos jungtimi „SwePol“ ir Lietuvos ir Lenkijos jungtimi „LitPol Link“.

„Dėl Lenkijos rinkos ypatumų ir perdavimo tinklo techninių galimybių bent jau iki 2021 metų „LitPol Link“ prieinamumas rinkai bus nuolat mažesnis nei jungties techninis pralaidumas. Virtuali prekybos zona leis geriau išnaudoti abi Lenkijos tarptautines jungtis ir užtikrins efektyvesnius elektros energijos mainus tarp Švedijos, Lenkijos ir Lietuvos“, - Elektros rinkos plėtros komiteto dalyviams sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.

Šiuo metu elektros prekyba su Švedija vyksta per 700 MW galios jungtį „NordBalt“. Nuo liepos 1 d. tomis valandomis, kai Lietuvos ir Švedijos jungtis bus išnaudojama visa galia, papildomai prekyba tarp Lietuvos ir Švedijos ketvirtosios prekybos zonų galės vykti per „SwePol“ ir „LitPol Link“ jungtis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Panevėžio energija, AB39.4962.645529
Celsis, UAB36.3371.640285
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau