Konkurencijos taryba paragino įteisinti strateginio rezervo konkursą

Publikuota: 2017-04-14
Lietuvos elektrinė Elektrėnuose. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Lietuvos elektrinė Elektrėnuose. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Konkurencijos taryba pasiūlė Vyriausybei svarstyti teisės aktų pakeitimus, kuriais Energetikos ministerija būtų įpareigota organizuoti konkurencingą procedūrą elektros sistemos rezervo paslaugą teikiantiems subjektams parinkti.

Konkurencijos taryba UAB „Kauno termofikacijos elektrinė“ ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ skundų pagrindu įvertino 2015 m. spalio 7 d. Vyriausybės nutarimą, kuriuo strateginio elektros rezervo paslaugą teikti pavesta vieninteliam subjektui – AB „Lietuvos energijos gamyba“ padaliniui – Lietuvos elektrinei Elektrėnuose.

Konkurencijos tarybos nuomone, minėto nutarimo nuostatomis Vyriausybė privilegijuoja bendrovę ir diskriminuoja ūkio subjektus, potencialiai galinčius teikti šią paslaugą, nes nesudaro jiems galimybės konkuruoti su Lietuvos elektrine.

Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba pasiūlė Vyriausybei teisės aktuose detalizuoti paslaugos sąvoką ir šiai paslaugai taikomus techninius reikalavimus, taip pat pakeisti teisės aktų nuostatas taip, kad užtikrinant šios paslaugos teikimą nebūtų ribojama konkurencija.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Panevėžio energija, AB39.4962.645529
Celsis, UAB36.3371.640285
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau