Konkurencijos taryba paragino įteisinti strateginio rezervo konkursą

Publikuota: 2017-04-14
Lietuvos elektrinė Elektrėnuose. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Lietuvos elektrinė Elektrėnuose. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Konkurencijos taryba pasiūlė Vyriausybei svarstyti teisės aktų pakeitimus, kuriais Energetikos ministerija būtų įpareigota organizuoti konkurencingą procedūrą elektros sistemos rezervo paslaugą teikiantiems subjektams parinkti.

Konkurencijos taryba UAB „Kauno termofikacijos elektrinė“ ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ skundų pagrindu įvertino 2015 m. spalio 7 d. Vyriausybės nutarimą, kuriuo strateginio elektros rezervo paslaugą teikti pavesta vieninteliam subjektui – AB „Lietuvos energijos gamyba“ padaliniui – Lietuvos elektrinei Elektrėnuose.

Konkurencijos tarybos nuomone, minėto nutarimo nuostatomis Vyriausybė privilegijuoja bendrovę ir diskriminuoja ūkio subjektus, potencialiai galinčius teikti šią paslaugą, nes nesudaro jiems galimybės konkuruoti su Lietuvos elektrine.

Atsižvelgusi į tai, Konkurencijos taryba pasiūlė Vyriausybei teisės aktuose detalizuoti paslaugos sąvoką ir šiai paslaugai taikomus techninius reikalavimus, taip pat pakeisti teisės aktų nuostatas taip, kad užtikrinant šios paslaugos teikimą nebūtų ribojama konkurencija.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau