Išmontuotas ketvirtis Ignalinos AE įrangos

Publikuota: 2017-01-09
Vyksta Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo darbai. Naglio Navako (VŽ) nuotr.
Vyksta Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo darbai. Naglio Navako (VŽ) nuotr.

VĮ Ignalinos atominė elektrinė (IAE) išmontavo kiek daugiau nei ketvirtį iki uždarymo pabaigos planuojamos įrangos ir susijusių konstrukcijų.

Nuo 2010 m. jėgainėje buvo išmontuotos 38.155 t, arba 25,6% viso įrangos kiekio, kurį planuojama išmontuoti per visą eksploatavimo nutraukimo laikotarpį iki 2038 metų. Pagal planą iš viso iki 2038 metų planuojama išmontuoti apie 149.100 t įrangos.

2016 m. įmonėje išmontuota 6,6 tūkst. įrangos, tai yra 25,16% mažiau, nei 2015 m.

„2014 m. ir 2015 m. buvo pasiekti maksimalūs išmontuotos įrangos rodikliai, nes lygiagrečiai 1-ojo ir 2-ojo bloko turbinų salėse buvo vykdomi didelių gabaritų ir lengviau prieinamos įrangos išmontavimo darbai. Šiuo metu vyksta sunkiau prieinamos ir labiau užterstos įrangos išmontavimas, atsižvelgiant į tai planuojamos išmontavimo apimtys“, – VŽ paaiškina Natalija Survila, IAE komunikacjios vadovė.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::36859d6d-1e53-4170-b288-2b0c6050f60d

„Nutraukus IAE eksploatavimą, išmontavimo darbų apimtys kasmet intensyvėja. 2016 metais baigėme 1-jo bloko turbinų salės įrangos išmontavimo darbus, kurie buvo vykdomi nuo 2011 metų. Šiandien vyksta intensyvūs darbai 2-jo bloko turbinų salėje, jau išmontuota apie 45% įrangos ir susijusių konstrukcijų“, – išplatintame pranešime cituojamas Darius Janulevičius, IAE generalinis direktorius.

Didžioji dalis išmontuotos įrangos praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose kaip metalo laužas, likusi dalis bus laikinai saugoma įmonės teritorijoje buferinėje saugykloje (projektas B19-1) iki pervežimo galutiniam dėjimui į atliekynus.

FOTOGALERIJA WEB Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo darbai (43 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta Lietuvos „Gazelė 2015“ Bendrovė Augimas (2011-2014),% Apskritis
11 Nordic Power Management, UAB 1.392% Vilniaus
1589 UAB „ENERTY“ 68% Vilniaus
2496 UAB „ELEKTRĖNŲ KOMUNALINIS ŪKIS“ 43% Vilniaus
2697 UAB „Gemba“ 39% Vilniaus
3037 UAB „VĖJO VATAS“ 34% Klaipėdos

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau