Suskaičiavo Ūkio banko turto šiųmetį išpardavimą

Publikuota: 2017-09-12
Gintaras Adomonis, „Snoro“ ir Ūkio banko bankroto administratorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Gintaras Adomonis, „Snoro“ ir Ūkio banko bankroto administratorius. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiemet Ūkio banko bankroto administratoriaus komanda pardavė 29 bankui priklausančius turto vienetus už 3,4 mln. Eur.

Bankroto administratorius praneša, kad nuo 2015 metų iš viso parduoti 103 nekilnojamojo turto objektai, už kuriuos Ūkio banko kreditoriai gavo 11,26 mln. Eur. Dar 35 objektai lieka neparduoti, vieno iš jų pardavimo procesas sustabdytas dėl vykstančių teisinių ginčų.

„Šiemet administratoriui pagaliau pavyko užbaigti Ūkio banko Bosnijos ir Hercegovinos epopėją – Bosnijoje įsikūrusiai bendrovei „Silkem Plus d.o.o“ parduotas bankui priklausiusių bendrovių „Birač Europe“ kredito bei „Reckitt Benckiser Espana S.L.“ ir „Alumina d.o.o“ faktoringo sutarčių reikalavimo teisių paketas. Bankroto administratoriui pavyko šių reikalavimo teisių paketą parduoti brangiau nei kreditorių komiteto nustatyta pradinė pardavimo kaina, lygi 174.000 Eur. Didžioji dalis „Birač Europe“ paskolų reikalavimo teisių buvo parduota 2014 metų pabaigoje už 6,4 mln. Eur“, – rašoma pranešime spaudai. 

Taip pat šiemet užbaigtas dviejų bendrovių, valdžiusių „Vakoil“ degalines – „Vakoil“ ir „Vakuolė“ – paskolų bankui reikalavimo teisių pardavimas. Šias reikalavimo teises bankroto administratoriui taip pat pavyko parduoti už didesnę kainą, palyginti su kreditorių komiteto nustatyta pradine kaina – 630.000 Eur. Reikalavimo teises įsigijo UAB „Emsi“.

„Nedrįsčiau sakyti, kad Ūkio banko turto pardavimo procesas jau finišo tiesiojoje, tačiau akivaizdu, kad didžioji dalis sudėtingiausių sandorių jau užbaigta. Likusių 35 objektų nustatyta pradinė kaina siekia kiek daugiau nei 2 mln. Eur, manau, kad kitąmet jų pardavimo procesas turėtų būti užbaigtas. Žinoma, dar lieka turtas, dėl kurio vyksta teisiniai ginčai, tačiau ši eilutė nėra prognozuojama“, – pranešime spaudai cituojamas Gintaras Adomonis, BAB Ūkio banko bankroto administratorius.

Administratoriaus komanda šiemet taip pat pardavė 641 kilnojamojo turto vienetą už bendrą 136.471 Eur sumą. Bankas dar parduoda kiek daugiau nei 800 tokio tipo turto objektų, už pradinę 94.381 Eur kainą.

Primenama, kad Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną, nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.

Ponas Adomonis interviu VŽ gegužę išsamiai pasakojo, kaip sekasi administruoti ne tik Ūkio banko, bet ir „Snoro“ banko bankrotus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau