FNTT tiria 8 kredito unijų veiklą

Publikuota: 2017-08-22
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo du naujus ikiteisminius tyrimus kredito unijose. Taip pat tęsia dar 6 anksčiau pradėtus.

FNTT pranešė pradėjusi tirti galimą nusikalstamą veiklą Namų kredito unijoje bei unijoje „Baltija“. Šių valdybų pirmininkams pareikšti įtarimai.

„Ikiteisminis tyrimas dėl kredito unijos „Baltija“ pradėtas gavus duomenų apie kredito unijos klientų sąskaitose atliekamas įtartinas pinigų pervedimo operacijas be pačių indėlininkų žinios. Panašiai elgėsi ir Namų kredito unijos darbuotojai, kurie be kredito unijos narių žinios iš klientų sąskaitų pervedinėjo pinigus į kitų, nesusijusių su unijos veikla, asmenų sąskaitas“, – rašoma FNTT pranešime.

Pasak pareigūnų, manoma, kad „Baltijoje“ buvo klastojami indėlių grąžinimo dokumentai, vėliau tretiesiems asmenims pervestos lėšos buvo išgryninamos.

VŽ rašė, kad rugpjūtį buvo perimtas „Baltijos“ valdymas – paskirtas laikinasis administratorius, taip pat apribota jos veikla. Įtariama, kad padaryta žala gali siekti 3,5 mln. Eur.

Pareigūnai sulaikė „Baltijos“ valdybos pirmininką Edį Bružą ir kasininkę, kuri kratos metu nuo pareigūnų norėjo nuslėpti dokumentus. Valdybos pirmininkui teismas skyrė 15 parų suėmimo. Iš viso įtarimai pareikšti 7 asmenims.

Šių metų birželio 30 d. duomenimis, kredito unijos „Baltija“ turtas sudarė 11,75 mln. Eur, ši įstaiga vienijo šiek tiek daugiau nei 2.000 narių ir pagal turto dydį buvo devyniolikta kredito unija Lietuvoje.

Taip galėjo iššvaistyti turtą

Namų kredito unijoje taip pat tiriamas galimas turto iššvaistymas. Įtariama, kad šios atsakingi darbuotojai galėjo neteisėtai pervesti 284.000 Eur iš unijos klientų sąskaitų į savo pačių kontroliuojamas sąskaitas. Šiame ikiteisminiame tyrime pranešimai apie įtarimus įteikti unijos valdybos pirmininkui Pauliui Brazdžioniui ir dar vienam asmeniui.

Namų kredito unijos veikla taip pat apribota, jai paskirtas laikinasis administratorius.

Kol vertinama unijos finansinė būklė ir nėra nuspręsta dėl kredito unijos veiklos perspektyvų, indėlininkams nieko daryti nereikia. Kredito unijos narių indėliai yra apdrausti valstybės įmonėje „Indėlių ir investicijų draudimas“ Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo nustatyta tvarka.

Per pastaruosius metus FNTT baigė 4 ikiteisminius turimus dėl kredito unijų (iš jų – 3 ikiteisminiai tyrimai Klaipėdoje ir 1 – Vilniuje). Surašius kaltinamuosius aktus šios baudžiamosios bylos buvo perduotos nagrinėti teismams.

Baigtose bylose padaryta žala siekia daugiau kaip 4 mln. Eur, o kaltinimai pareikšti 29 asmenims. Šiuo metu FNTT tęsia dar 6 ikiteisminius tyrimus dėl kredito unijų veiklos (iš jų – Klaipėdoje ir Šiauliuose po 1, Vilniuje – 4).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau