„Paysera“ sukūrė perlaidų sistemą pagal telefono numerį, ja dalysis dykai

Publikuota: 2017-08-03
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Finansines paslaugas teikianti lietuviško kapitalo įmonė „Paysera“ klientams pasiūlė susieti savo sąskaitą su mobiliuoju numeriu ir perlaidas vykdyti pagal pastarąjį. Bendrovė tikisi, kad vėlyvą rudenį ši paslauga taps momentine ir operacijos bus įvykdomos per kelias sekundes.

„Paysera“ praneša sukūrusi sistemą „MainIBAN“, ši technologija suteikia galimybę vykdyti perlaidas pagal telefono, o ne sąskaitos numerį. Bendrovė pasiryžusi nemokamai šia technologija dalytis ir su kitomis finansų įstaigomis, kad didėtų mobiliųjų mokėjimų mastas ir mažėtų grynųjų. O pati į „MainIBAN“ sukūrimą investavo 20.000 Eur.

„Šiuo metu asmenys, apsilankę svetainėje MainIBAN.com, jau gali susieti savo banko sąskaitą su telefono numeriu ir gauti pinigus, nurodant tik telefono numerį. Tiesa, dabar tik „Paysera“ yra pritaikiusi savo sistemas tokiems mokėjimams atlikti ir suteikia savo klientams galimybę siųsti pinigus. Tačiau manome, kad netrukus prie MainIBAN tinklo prisijungs ir kitos finansų įstaigos, tad tokiu būdu pervedimus galės atlikti visi“, – pranešime cituojamas Kostas Noreika, „Payseros“ vadovas.

Gauti pinigus pagal telefono numerį gali visi gyventojai ar įmonės, turinčios IBAN formato sąskaitos numerį ir bet kurios šalies mobiliojo telefono numerį. O siųsti pinigus, nurodant telefono numerį, kol kas Lietuvoje gali tik „Payseros“ klientai. Bendrovė naujos paslaugos papildomai neapmokestins.

Anksčiau perlaidas pagal telefono numerį savo programėlėje yra pasiūlęs SEB bankas. Tiesa, tai kiek kitokia paslauga: banko klientas gali pervesti pinigų savo kontaktų knygelėje esantiems numeriams, jei šie taip pat naudojasi SEB paslaugomis.

Kaip veikia

Klientui susiejus savo sąskaitos ir telefono numerius, „MainIBAN“ sistema kiekvienos operacijos metu padės identifikuoti asmenį, kuris turi gauti lėšas. Tuomet bankui bus perduodami gavėjo duomenys ir mokėjimas bus įvykdytas. Prieš galutinai patvirtinant pinigų pervedimą, siuntėjas dažnu atveju matys ir papildomą gavėjo informaciją, leidžiančią įsitikinti, kad tai yra tas pats asmuo, kuriam norima pervesti pinigus.

Pasak p. Noreikos, pervesti pinigus, nurodant telefono numerį, yra taip pat saugu, kaip ir nurodant ilgą sąskaitos numerį. Pinigai kaip ir anksčiau keliaus į žmonių banko sąskaitas per tas pačias bankines sistemas.

nuotrauka::1left

„Susieti sąskaitą su telefono numeriu yra visiškai saugu, nes visi pateikiami duomenys yra koduojami ir saugomi pagal aukščiausius saugumo standartus. Telefono ir sąskaitos susiejimą taip pat reikia patvirtinti ir specialiu kodu, kuris gaunamas SMS žinute, tad niekas kitas negalės susieti jūsų telefono su kita sąskaita. Tai papildoma susiejimo paslauga, nes visi mokėjimo paslaugų teikėjai savo klientams susiejimo procesą gali supaprastinti dar labiau, apsiribojant tik telefono numerio ir SMS gavimo procedūra, neklausiant vardo, pavardės ir banko sąskaitos numerio, juk juos ir taip jau žino. Planuojama, kad toks susiejimas atsiras pas daugumą mokėjimo paslaugų teikėjų, jų internetinėse sistemose ar mobiliose programėlėse“, – sako p. Noreika.

Laukia momentinių mokėjimų

Pinigų perlaidos pagal telefono numerį ypač patrauklios turėtų tapti dar iki šių metų pabaigos, kai atsiras galimybė lėšas eurais įskaityti per kelias sekundes. Tai leis lapkritį Europoje startuosianti nauja mokėjimų sistema SEPA INST.

„MainIBAN sukūrėme atsižvelgiant į siekį dar šiais metais Lietuvoje įgyvendinti ir turėti mobiliuosius momentinius mokėjimus. Tam reikėjo sukurti bendrą sistemą (Proxy servisą), prie kurios laisvai galėtų prisijungi visi rinkos dalyviai ir savo klientams suteikti galimybę pervesti pinigus, nurodant telefono numerį. Atsiradus tokiai sistemai Lietuvos mokėjimo paslaugų teikėjams (bankams ir kitiems) lieka tik pritaikyti savo sistemas ir sulaukti momentinių mokėjimų galimybės“, – teigia p. Noreika.

VŽ rašė, kad į momentinių mokėjimų rinką ruošiasi įsiveržti Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai, gavę leidimą įkurti bendrą UAB „Mobilūs mokėjimai“ ir kartu plėtoti mobiliųjų momentinių atsiskaitymų technologiją. Lietuva yra pirmoji šalis pasaulyje, kurioje konkuruojantys mobiliojo ryšio operatoriai suvienija jėgas kuriant nedidelės apimties atsiskaitymų sistemą ir teikiant šią paslaugą.

Kęstutis Šliužas, „Telia Lietuvos“ vadovas, anksčiau yra sakęs, kad ateityje momentiniai mokėjimai užsitikrins svarbią vietą bei keis žmonių įpročius.

„Šiandien jau įprasta savo išmaniajame telefone greitai ir patogiai atlikti banko pavedimą, įsigyti norimą prekę ar paslaugą interneto parduotuvėje. Ateityje išmaniuosiuose įrenginiuose tilps vis daugiau ir daugiau galimybių, palengvinančių mūsų visų kasdienybę. Viena jų – momentiniai mokėjimai. Be to, išnaudodami Lietuvoje sukurtą labai kokybišką ryšio infrastruktūrą atveriame naujas perspektyvas ir gyventojams, ir verslui. Tikiu, kad momentiniai mobilūs mokėjimai užims svarbią vietą atsiskaitymuose bei keis žmonių įpročius jau visai netrukus“, – šių metų liepą VŽ yra sakęs p. Šliužas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau