Antonovas prisiteisti iš Lietuvos 0,5 mlrd. Eur vėl bando Rusijoje

Publikuota: 2017-06-19
Vladimiras Antonovas, pagrindinis „Snoro“akcininkas. Andrew Winningo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Vladimiras Antonovas, pagrindinis „Snoro“akcininkas. Andrew Winningo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
 

Vladimiras Antonovas, pagrindinis bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas, vėl bando pasiekti, kad jo skundas Lietuvai dėl esą padarytos daugiau nei 0,5 mlrd. Eur žalos būtų nagrinėjamas Rusijoje.

Jis pateikė kasacinį skundą dėl 40 mlrd. RUB (daugiau kaip 0,5 mlrd. Eur) vertės bylos prieš Lietuvą nutraukimo, pranešė naujienų agentūra BNS, skelbia „Lietuvos žinios“. Žiniasklaidai p. Antonovas yra sakęs, kad svarsto galimybę reikalavimus Lietuvai padidinti iki daugiau nei 3 mlrd. Eur. Savo ruožtu „Sodros“ bankroto administratorius buvusiems banko vadovams ir akcininkas yra iškėlęs 0,5 mln. Eur ieškinį, o Lietuvos prašymu p. Antonovui ir Raimondui Baranauskui, akcininkui, išduotas tarptautinis arešto orderis.

Ponas Antonovas į Maskvos arbitražo teismą kreipėsi praėjusių metų rugpjūčio 5 d. ir pateikė 40 mlrd. RUB (apie 557 mln. Eur) vertės ieškinį, kuriuo verslininkas iš Lietuvos Teisingumo ministerijos reikalauja atlyginti jam padarytą žalą dėl „Snoro“ nacionalizavimo. Pusės minėtos sumos p. Antonovas reikalauja už esą padarytą žalą jo turtui, dar maždaug 278 mln. Eur – už žalą reputacijai. 

Tačiau spalio pabaigoje Maskvos arbitražas penktadienį nusprendė nutraukti bylą. Ieškinio atsisakymo priežastis – tarp Lietuvos ir Rusijos sudarytos dvišalės sutartys, kurios neleidžia Maskvoje spręsti tokio pobūdžio ginčo. Remiantis Lietuvos ir Rusijos sutartimi dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, kilęs ginčas nepriklauso šio teismo jurisdikcijai ir spręstinas Lietuvos teismuose. Netrukus po to teismas nesutiko su p. Antonovo prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones eilei kitų NT objektų, kurie už paskolas buvo įkeisti bankui.

Pasak BNS, nutartį p. Antonovas apskundė Maskvos apygardos arbitražo teismui, kuris šių metų sausio 30-ąją paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Netrukus buvęs bankininkas pateikė apeliaciją.

Po „Snoro“ žlugimo iš Lietuvos išvykęs p. Antonovas ir kitas akcininkas Raimondas Baranauskas kurį laiką gyveno Londone, tačiau Jungtinės Karalystės teismams pernai nusprendus juos išduoti Lietuvai, abu verslininkai pasislėpė Rusijoje, kuri į Lietuvos teisinės pagalbos prašymus nesureagavo, o p. Baranauskui suteikė politinį prieglobstį.

„Snoro“ bankrotą administruojanti UAB „Valnetas“ iš buvusių bankininkų bando išieškoti padarytą žalą. Šių metų balandį Vilniaus apygardos teismas areštavo p. Baranausko ir p. Antonovo pinigines lėšas ir sąskaitas Šveicarijoje – iš viso 500 mln. Eur.

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau