„Paskolų klubas“ pristabdo sutelktinio finansavimo planus 

Publikuota: 2017-01-10
„Matton“ nuotr.
„Matton“ nuotr.

Tarpusavio skolinimo platforma planuoja pasiūlyti į paskolas investuoti visos Europos Sąjungos (ES) piliečiams. Tačiau, pasak ją valdančios UAB „NEO Finance“, kol kas pristabdomi sutelktinio finansavimo norai.

Galimybę ES piliečiams investuoti į lietuviškas paskolas suteikia Lietuvos banko „NEO Finance“ išduota neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licencija, praneša bendrovė. Iki šiol „Paskolų klubas“ turėjo Lietuvoje galiojančią el. pinigų įstaigos licenciją.

Pasak Evaldo Remeikio, bendrovės valdybos pirmininko, šis leidimas taip pat suteikia teisę pasiūlyti sutelktinį finansavimą. Tačiau tokie planai pristabdomi dėl „neišpsręsto investuotojų apmokestinimo klausimo“.

„Praktika parodė, kad neužtenka vien priimti labai gerą įstatymą – reikia sužiūrėti visas grandis, įskaitant ir investuotojų apmokestinimo klausimus. Tai svarbu, kad sutelktinio finansavimo platformų dalyviai matytų priimto įstatymo naudą ir rodytų norą dalyvauti veikloje. Matydami, kad šio klausimo sprendimas gali užsitęsti, mes atidedame planus steigti sutelktinio finansavimo platformą ir dėmesį nukreipiame į kitų plėtros galimybių įgyvendinimą“, – pranešime cituojamas p. Remeikis.

VŽ rašė, kad Seimas 2016 m. lapkričio pradžioje patvirtino ilgai lauktą Sutelktinio finansavimo įstatymą. Prezidentei pasirašius įstatymą, nuo gruodžio 1 d. šalies įmonėms atsivėrė legali alternatyva skolinimuisi iš banko, o investuotojams – dar vienas būdas investuoti. Savo ruožtu alternatyvaus finansavimo platformų operatoriams – dar viena verslo kryptis.

Ponas Remeikis VŽ aiškina, kad pagrindinis stabdis – esą nepalankus investuotojams apmokestinimas: „Pas mus galiojantis apmokestinimas labai nepalankus investuotojams, ypatingai tai skaudžiai atsilieps sutelktinio finansavimo platformų steigėjams, nes skolinant verslui yra didesnė rizika ir apmokestinimo klausimas ypač svarbus.“

Jis sako užsienyje matantis geresnių pavyzdžių, kai tokie investuotojai skatinami lengvatomis, taip pat bandant prisidėti prie smulkaus ir vidutinio verlso plėtros.

„Kitos valstybės (...) suteikia investuotojams didžiules lengvatas investuojant per platformas, pas mus, deja, yra atvirkštinė situacija. Klausimų sprendimas vyksta, bet lėtai, ir matydami, kad gali užsitęsti, keičiame plėtros planus, bet apmokestinimo klausimams išsisprendus, grįšime prie sutelktinio finansavimo klausimo“, – kalba p. Remeikis.

Pakvies prisijungti užsieniečius

Neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licencija, sako p. Remeikis, suteikia galimybę į paskolas investuoti ir visiems ES piliečiams.

„Gavę šią neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licenciją ketiname per vienerius metus į „Paskolų klubo“ paskolas leisti investuoti visiems ES piliečiams, o transakcijos galės būti atliekamos ir į užsienio bankus. Ši licencija suteikia teisę dauguma mūsų paslaugų teikti bet kurioje ES šalyje, todėl vertiname galimybę ateityje tarpusavio skolinimo ir kitas paslaugas siūlyti ne tik Lietuvoje“, – sako p. Remeikis.

Kitos dvi didžiausios tarpusavio skolinimo platformos – „Savy“ ir „FinBee“ – jau siūlo prisijungti investuotojams iš užsienio. Tai jos daro mokėjimų partnerio funkcijas deleguojant įstaigoms, turinčioms neribotos veiklos el. pinigų įstaigos licencijas. „Savy“ dirba su „Paysera“, o „FinBee“ – su „Citadele“.

„LB jau esame pateikę dokumentus siekiant gauti ribotos veiklos elektroninių pinigų licenciją ir esame paskutinėje dokumentų derinimo stadijoje, – VŽ sako Laimonas Noreika, „Finbee“ valdančios UAB „Finansų bitė“ vadovas. – Tad 2017 m. I arba II ketvirtį turėsime ribotą el. pinigų licenciją. Tiesa, mūsų veikla iš esmės nesikeis ir toliau dirbsime kartu su banku „Citadele.“

Pasak p. Noreikos, šiuo metu per platformą į paskolas investuoja apie 750 užsieniečių.

„Nors savo paslaugų užsienyje nereklamuojame, esame mėgstama platforma specializuotuose P2P užsienio forumuose, iš kur užsieničiai apie mus ir sužino“, – sako jis.

infogr.am::926cdc64-b1ca-4e17-9a88-264c34125c44

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau