24,5 mln. Eur ieškinys „Deloitte Lietuvai“: ilgai ir brangiai

Publikuota: 2017-01-06
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Byla, kurioje 24,9 mln. Eur ieškinį „Deloitte Lietuvai“ dėl Ūkio banko audito pateikė banko kreditoriai – užsienio įmonės, kurių dauguma ofšorinės – brangiai kainuos abiems šalims.

Ieškovai „Lexberg Ltd“, OOO „PKP Alphatex Ltd“, „Almak Finance LTD“, „Brytanicca Holdings Limited“ ir JSC „Bank of Georgia“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydami jų naudai priteisti iš atsakovės UAB „Deloitte Lietuva“ 24,9 mln. Eur žalos atlyginimą, kompensuojamąsias palūkanas ir 6% dydžio procesines palūkanas nuo priteistos sumos.

Už ieškinyje pareikštų reikalavimų nagrinėjimą pirmosios instancijos teisme sumokėtas 9.416 Eur dydžio žyminis mokestis. Ieškinį pateikę keturios iš penkių bendrovių dar turės įmokėti 20.000 Eur užstatą bylinėjimosi išlaidų atlyginimui į Vilniaus apygardos teismo specialiąją sąskaitą. Jeigu iki sausio 20 dienos užstatas nebus perverstas, ieškinys nebus nagrinėjamas.

Viena iš įmonių „Lexberg Ltd“ yra registruota Jungtinėje Karalystėje, tad jai užstatas netaikomas. Kaip vakarykštėje nutartyje nurodo Lietuvos apeliacinis teismas - Europos Sąjungos teisėje yra numatytas draudimas taikyti Europos Sąjungos narėms bylinėjimosi išlaidų užtikrinimo institutą.

Pervesti užstatą „Deloitte Lietuva“ pareikalavo, motyvuodama tuo, jog ieškinį pateikusios įmonės Lietuvoje neturi jokio turto ir, jeigu byla būtų pralaimėta, iš jų būtų neįmanoma išsireikalauti išlaidų atlyginimo. Preliminariu vertinimu, bylos svarstymas audito įmonei kainuos mažiausiai 28.000 Eur. „Deloitte Lietuva“ įrodymams surinkti ir įvertinti pasitelks 3 advokatus. Viena advokato darbo valanda įkainota 753 Eur.

Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje, Britanijos Virdžinijos (Mergelių) salose, Maršalo salose, Gruzijoje registruotos įmonės teigia, kad atvirkščiai – jos turi didelės vertės turto: neabejotinas ir galiojančias, teismo patvirtintas reikalavimo teises į bankrutuojančią AB Ūkio bankas.

Vis dėlto, pasak „Deloitte Lietuva“, veikiausiai Ūkio banko turimo turto neužteks patenkinti netgi antros eilės kreditorės VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ reikalavimo, o kadangi ieškinį pateikusios įmonės yra ketvirtos eilės kreditoriai, vargu, ar jos gali tikėtis, kad jų reikalavimai bus patenkinti.

Ieškinį pateikusias užsienio įmones teismuose atstovaus 2 advokatai.

„Lexberg Ltd“ reikalauja atlyginti 3,6 mln. Eur, „PKP Alphatex Ltd“ 6 mln. Eur, „Almak Finance LTD“ 4 mln. Eur, „Brytanicca Holdings Limited“ 3,3 mln. Eur ir „Bank of Georgia“- 1,5 mln. Eur padarytą žalą.

Bankrutuojantis Ūkio bankas, atstovaujamas bankroto administratoriaus, taip yra pareiškęs reikalavimą dėl žalos atlyginimo iš UAB „Deloitte Lietuva“, Deloite advisory s.r.o., Deloitte Central Europe Holding Limited, Deloitte Touche Tohmatsu Limited.

Ieškinyje teigiama, kad auditorė nuo 2007 iki 2011 metų nepastebėjo banko finansinių ataskaitų neatitikimų. Dėl to bankas patyrė tiesioginių (dėl netinkamai atliktų auditų bankas didino savo įsipareigojimus) ir netiesioginių (dėl padidėjusių banko skolų sumažėjo jo galimybės patenkinti kreditorių reikalavimus) nuostolių.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau