„Samsung Galaxy S6“ apžvalga: paaukoti kai kurie privalumai

Publikuota: 2015-04-28
Autorius  

„2011 m. pristatytas „Samsung Galaxy S2“ buvo vienintelis tikrai įspūdingas „Galaxy S“ serijos telefonas“, – taip apie „Galaxy S“ serijos telefonus iki šiol kalbėdavo dauguma. Ir iš dalies – tai tiesa. Buvo be galo daug žmonių, nusivylusių S3, S4 ir S5 modeliais. Tačiau šiemet „Samsung“ nusprendė panaudoti agresyvesnę taktiką ir pakeisti savo įpročius tiek dizaine, tiek programinėje įrangoje. Žinoma, teko paaukoti kai kuriuos privalumus, pavyzdžiui, vandeniui nepralaidų korpusą ar vietą atminties kortelei.

Kitoks „Samsung“, negu mes buvome įpratę matyti

Už ką žmonės bene labiausiai nemėgo 2012–2014 metais išleistų „Samsung“ flagmanų? Jeigu pagalvojote, kad „už dizainą“, tikrai neklystate. Tuo tarpu „Galaxy S6“ dizainą dauguma pamilsta iš pirmo žvilgsnio.Telefono priekis beveik nesiskiria nuo „S5“ ar net „S4“ – ekranas, po juo fizinis namų mygtukas su integruotu pirštų antspaudų skaitytuvu, kuris veikia nebe slydimo principu (kaip „Note 4“ ar „S5“), bet prisilietimo (kaip „iPhone 6“), šalia jo – du sensoriniai mygtukai, o virš ekrano – „Samsung“ logotipas, ausinė, priekinė kamera ir jutikliai.Pirmiausia pokyčius galima pastebėti telefono šonuose – jie nuo šiol pagaminti iš aliuminio ir labai primena „iPhone 6“. Netgi vieta garsiakalbiams ar USB jungčiai parinkta bene identiškai. Tai ne visai džiugina, bet geriau šonai, primenantys „iPhone 6“, negu šonai, kurie primena žaislinį telefoną iš Kalvarijų turgaus už du eurus, kaip „Samsung“ darė seniau.Galinėje dalyje – taip pat pagaliau nebe plastikas, bet „GorillaGlass 4“ stiklas. Na taip, galbūt ne pats patvariausias pasirinkimas, o ir pirštų antspaudus šis stiklas mėgsta rinkti, bet telefonas bent jau neatrodo pigiai. Daug kam gali nepatikti smarkiai išsikišusi kamera, tačiau ji beveik netrukdo, kadangi ji yra viduryje ir „Galaxy S6“ ant stalo guli stabiliai.Taigi, „Samsung Galaxy S6“ gal ir nėra pats išskirtiniausias telefonas, tačiau pagaliau „Samsung“ flagmanas atrodo solidžiai ir iš tiesų ganėtinai gražiai. Žinoma, „Samsung“ teko atsisakyti praplečiamos atminties ir keičiamos baterijos, bet grožis juk reikalauja aukų.

Geriausias ekranas rinkoje

IPS ekranams vilčių nebelieka. Tiek galima pasakyti pažiūrėjus į „Galaxy S6“ 5.1 colio „Super AMOLED“ QHD (1440 x 2560) raiškos ekraną. „GalaxyNote 4“ ekraną rudenį aš buvau įvertinęs kaip geriausią rinkoje. Dabar jo sostą perėmė „Galaxy S6“ dėl šiek tiek geresnės baltos spalvos atvaizdavimo bei įprastesnio dydžio. Visa kita išliko taip pat įspūdinga – juoda spalva yra tobulai gili, raudona, žalia, mėlyna, geltona bei kitos spalvos yra ryškios, tačiau natūralios ir labai malonios akiai, o apie detalumą nėra ką ir kalbėti.Džiugina ir matomumas prieš saulę – netgi labai smarkiai tvieskianti pavasariška saulė nei kiek man netrukdė naudotis telefonu. Tai galutinai įrodė, jog naujojo „Samsung“ flagmano ekranas yra geriausias rinkoje.

Netobula, bet jau geresnė programinė įranga

Dar viena priežastis, dėl kurios „Samsung“ flagmanai (ir apskritai „Samsung“ telefonai) buvo nemėgstami – „Samsung“ programinė įranga ir „TouchWiz“ apvalkalas. Naujajame „Galaxy S6“ veikia „Android 5.0“ operacinė sistema su „TouchWiz“. Pirmą kartą atsirakinus telefoną pokyčių galbūt net nepastebėjau, nes vizualiai „TouchWiz“ nelabai pasikeit. Tačiau panaršęs šiek tiek labiau, supratau – „Samsung“ pagaliau pašalino praktiškai viską, kas yra nebūtina, o dažniausiai – visiškai nereikalinga. Daugybė kvailų gestų, galybė nereikalingų programėlių, efektų, animacijų ir tiesiog nereikalingos, bet telefoną lėtinančios funkcijos – viso to nebėra.Pirmą kartą galima pasakyti, jog „TouchWiz“ nestringa. Na taip, jungiant daugiaprograminio režimo langą tenka šiek tiek palaukti (kiek mažiau, nei sekundę), tačiau visur kitur „Galaxy S6“ veikia žaibiškai.Visgi neapsieita ir be naujovių – „Samsung“ pristatė savo temų varikliuką – į telefonus su naująja „TouchWiz“ versija galima įrašyti jūsų pasirinktą temą iš temų parduotuvės ir taip kardinaliai pakeisti telefono vartotojo sąsają. Ne ne, tai nekeičia tik ikonų, naujasis temų varikliukas keičia viską – nuo ikonų, iki nustatymų meniu ar klaviatūros išvaizdos. Tiesa, kol kas temų parduotuvėje radau tik vieną gražią temą, tačiau didžiausia problema yra ta, kad įrašius bet kurią nestandartinę temą, telefonas pradeda strigti.Galima spėti, kad „Samsung“ neištvėrė – galbūt kompanija norėjo turėti savo flagmane bent vieną visiškai nevertingą programėlę ar funkciją ir dėl to įdiegė „Smart Manager“ – programėlę, kurioje galima išvalyti savo telefono operatyviąją atmintį (nors RAM valymo nauda neįrodyta), praskanuoti, ar nėra virusų (norint pasigauti virusą telefone, reikia turėti talentą), taip pat stebėti savo baterijos ir vidinės atminties būklę. Kam viso to reikia? Nežinau, nes to nereikia.Dar vienas blogas dalykas, kurio „Samsung“ savo programinėje įrangoje atsikratyti vis dar nesugebėjo – prasta išvaizda. Ji išliko daugmaž tokia pati, kaip ir seniau – skeuomorfiniai objektai, maksimaliai ryškios ir iš konteksto iškrentančios spalvos ir tiesiog nesuderinamumas tarp įvairių elementų.Bet štai, pavyzdžiui, naujoji kameros vartotojo sąsaja netgi labai  patiko – viskas paprasta, greita, gražu, o jeigu reikia, galima pasirinkti „Pro“ režimą ir naudotis rankiniais nustatymais.Pradžiugino ir „Samsung“ integruota naršyklė – ji tokia paprasta, greita ir graži, kad netgi nesijaučia jokio poreikio trečios šalies naršyklėms. Tai pasiekti pavyksta ne kiekvienam gamintojui.Bet jeigu jums kuri nors programėlė nepatinka, tai gali būti „S Voice“, „Google Play“, ar „YouTube“, galite išjungti ir daugiau nei viena nebebus nei jūsų meniu, nei kur nors kitur.Taigi, „TouchWiz“ tapo beveik tuo, ko seniai pageidavo vartotojai. Išvaizda dar primena gūdžius 2012-2013 metus, tačiau kalbant apie funkcionalumą, paprastumą ir veikimo spartą – „Samsung“ jau 2015-uose metuose.

Spartos testai

„Samsung Galaxy S6“ yra vienas iš galingiausių įrenginių rinkoje ir spartos testuose jis tai puikiai įrodė:

Pasakiška kamera, kurios konkurentai gali tik pavydėti

Kamera – šioje srityje „Samsung“ niekada nenuvildavo, ne išimtis ir „Samsung Galaxy S6“. Korėjiečių flagmanas turi 16 megapikselių kamerą su optine vaizdo stabilizacija, LED blykste ir, žinoma, 4K filmavimo galimybe. Rezultatai – puikūs. „Galaxy S6“ turi geriausią kamerą tarp „Android“ telefonų (tokių įrenginių kaip „Samsung Galaxy K Zoom“ telefonais vadinti nedrįstu). Situacija čia tokia pati, kaip ir su ekranu – iki šiol pirmavo „GalaxyNote 4“, tačiau „S6“ šiek tiek patobulėjo ir nustūmė „Note 4“ nuo pirmosios vietos pakylos.Kerinčios spalvos, kurios – nei per ryškios, nei per blankios, aukštas detalumas ir sąlyginai aukštos kokybės vaizdai net ir prastame apšvietime, greitas autofokusas ir puiki stabilizacija. Visa tai leidžia „Galaxy S6“ vadintis geriausią kamerą turinčiu „Android“ telefonu.Filmuotos medžiagos pavyzdys:

„Samsung“ netyčia ginklą nukreipė patys į save

Dar 2014 metais „Samsung“ tyčiojosi iš „Apple“ dėl to, kad kompanijos „iPhone“ baterija neveikdavo labai ilgai, o be to, ji buvo nekeičiama. Naujojo „Galaxy S6“ situacija dabar yra ne ką geresnė, negu „iPhone“.Iš šio telefono pavykdavo išspausti apie 3 valandas ištiso naudojimo (žaidimai, naršymas internete ir socialiniuose tinkluose, fotografavimas), tuo tarpu naudojantis juo įprastai, baterijos syvų turėtų pakakti maždaug dienai. Gerai bent jau tai, kad naujasis „Samsung“ flagmanas palaiko bevielį krovimą bei greitąjį krovimą, kurio dėka nuo 0% iki 100% telefonas įsikrauna per valandą ir 20 minučių (žinoma, jeigu telefono krovimo metu nenaudoti), todėl viskas nėra labai blogai, nors ir džiaugtis nėra kuo.

Geriausias „Galaxy S“ serijos telefonas

„Samsung Galaxy S6“ yra geriausias „Galaxy S“ serijos telefonas. Ir galbūt netgi geriausias telefonas „Android“ ekosistemoje. Na taip, kai kuriems gali nepatikti ganėtinai trumpai laikanti baterija ar „TouchWiz“, tačiau daugumai „Galaxy S6“ yra tinkamiausias pasirinkimas.Geras dizainas, geriausias ekranas, vienas iš greičiausių procesorių, geriausia kamera. „Samsung“ dar yra kur stiebtis, bet šiuo metu korėjiečiai yra aukščiau už savo konkurentus ir pardavimų statistika tai tik patvirtina.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą TECHNOLOGIJŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių technologijų bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Bitė Lietuva, UAB150.60611.005584
Tele2, UAB177.58847.322112
Lietuvos radijo ir televizijos centras, AB19.120584349
Telia Lietuva, AB204.06538.6721.806
Atea, UAB53.151908358
Adform Lithuania, UAB20.0171.337497
CSC Baltic, UAB18.4831.379476
Varle, UAB27.43051163
Huawei Technologies (Vilnius), UAB56.42042626
Western Union Processing Lithuania, UAB49.3744.4891.622
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
4 UAB „Visma Lietuva“ 1792,2% Vilniaus
18 UAB „DevBridge LT“ 950,1% Kauno
37 UAB „NFQ Technologies“ 658,9% Kauno
69 UAB „Oviosoft“ 500,1% Vilniaus
126 UAB „Autepra“ 357,8% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau