Leisis į 200.000 km kelionę aplink pasaulį automobiliais

Publikuota: 2015-03-18
Autorius „Verslo žinios“

Lietuvos keliautojai pasirengę iššūkiui: per trejus metus norima 4 automobiliais įveikti apie 200.000 km ir aplankyti 100 valstybių visame pasaulyje. Taip Lietuvos visuomenės veikėjai žada paminėti valstybės nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Žygio organizatoriaus „Klajūnų klubo“ vadovas Gintautas Babravičius tikina, kad šiandien žygeiviai yra pusiaukelėje. Maršrutai braižyti, atstumai skaičiuoti, planai dėlioti kone ketverius metus, o leistis į kelią planuojama 2016 metų rugpjūtį.Išūkiai, sako p. Babravičius, nemaži. Todėl trejus metus truksiančios kelionės etapuose žadama pasitelkti įvairiausią pagalbą: ir profesionalius bekelės lenktynininkus, ir gidus, lydėsiančius per sudėtingesnius regionus.Pradėję žygį simboliniu apsukimu aplink Baltijos jūrą, keliautojai trauks į šiauriausią Europos vietą, vėliau leisis į Pietus. Tuomet maršrutas pasieks Baltarusiją, Ukrainą ir nusidrieks per Kaukazo valstybes.Persikėlus per Beringo sąsiaurį norima pasiekti Aliaską, Kanadą ir per Šiaurės Ameriką nusileisti į Pietų Ameriką. Australiją keliautojai planuoja pasiekti automobilius sukrovę į konteinerius. Iš Australijos lauks kelionė per salynus iki Indijos, vėliau – Kinijos. Pakeliui, sako keliautojai, pavojingiausios šalys bus aplenktos. Apkeliavus Afrikos žemyną kelionę užbaigti norima dideles lietuvių bendruomenes turinčiuose Dubilino, Airijoje, ir Londono, Didžiojoje Britanijoje, miestuose. Tikimasi, kad kelionė baigsis 2019 m. spalio 20 dieną.

Plauks per sąsiaurį

Didžiausiu iššūkiu Vaidotas Marozas, vienas iš žygio per pasaulį organizatorių ir dalyvių, vadina automobilių techninį parengimą. Keliauti planuojama keturiais „Toyota Land Cruiser 78“ automobiliais. Tokie modeliai, sako jis, pasirinkti dėl to, kad šiuose nedaug elektroninių sistemų, įprastai linkusių gesti ilgose kelionėse. Taip pat svarbu, kad automobilių techniniai mazgai atlaikytų jiems teksiančius iššūkius. Štai dėl ko, sako p. Marozas, iki kelionės pradžios norima vieną automobilį parengti kelionei ir išbandyti jo patikimumą.Vienas sunkiausių kelionės etapų driekiasi nuo Irkutsko Beringo sąsiaurio link. Ten, pasakoja žygio organizatoriai, keliauti teks vadinamaisiais žiemos keliais, o daugelyje vietų kelio apskritai nebus. Nuo Irkutsko Rusijoje iki Aliaskos tokiais keliais teks nuvažiuoti apie 6.000 km.Klausimų kelia ir Beringo sąsiauris. Pastarasis niekuomet neužšąla, todėl ekspedicijos įprastai šią vietą įveikia sukrovusios automobilius į laivus. Lietuviai savo „Toyota Land Cruiser 78“ modeliais žada sąsiaurį perplaukti. Tam naudos pontoninius plaustus, kuriuos kiš po automobilių dugnais. Visgi p. Marozas tikina, kad sūrus vanduo gali būti itin pavojingas automobiliams, todėl kaip techniniai mazgai atlaikys druską ir vandenį žadama išbandyti dar Lietuvoje.Keliautojai juokauja, kad bandant užsitikrinti maksimalų saugumą, iki Beringo sąsiaurio atvažiuoti reikėtų žiemą, kuomet įmanoma keliauti žiemiška bekele. Persikelti per sąsiaurį įmanoma tik vasarą, kai juo neplaukia ledai, o leistis į kelią per Aliaską vėl galima tik žiemą.„Taip skaičiuojant, kelionė truktų maždaug pusantrų metų. Mes tiek nelauksime“, – šypteli p. Babravičius.

Transliuos visam pasauliui

Vienas iš automobilių, nuolatos keliausiantis su lietuviais, bus aprūpintas palydovine įranga. Ši leis lietuvių nuotykius transliuoti visam pasauliui iš bet kurios vietos.Visgi, tikina žygio dalyviai, kartais iš „tinklo“ teks atsijungti dėl pačių saugumo, mat, kaip juokauja dokumentinius filmus kelionės metu kursiantis ir reportažus „Deutsche Welle“ Vokietijos televizijai rengsiantis Michaelis Mattig-Gerlachas, keliautojai visiems bus lyg ant lėkštutės – ir nusiteikusiems draugiškai, ir turintiems piktų ketinimų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau