Neprieštaravo galimybei Vilniuje statyti metro

Publikuota: 2014-07-16
Autorius „Verslo žinios“

Seimo priimtas Metropoliteno įstatymas leis Vyriausybei ir Vilniaus savivaldybei skelbti koncesijos konkursą siekti įgyvendinti Lietuvos sostinėje milijardinės vertės požeminio transporto projektą.

47 Seimo nariams balsavus už, 7 prieš ir susilaikius 24 parlamentarams patvirtintas Metropoliteno įstatymo projektas, kaip tikisi jo iniciatoriai, „leis įgyvendinti naujos šalyje transporto rūšies – metro projektą bei atvers kelią ilgalaikėms milijardinėms investicijoms į transporto infrastruktūrą Lietuvoje“.Jurgis Razma ir kiti opozicijos atstovai abejojo, ar yra reikalingas atskiras įstatymas, siekiant bandyti įgyvendinti Vilniuje metro projektą. Esą ieškant galimo strateginio investuotojo  būtų galima pasinaudoti galiojančių Koncesijų bei kitų įstatymų nuostatomis.„O jeigu kam nors kils idėja ieškoti investuotojo į erdvėlaivių paleidimo aikštelės statybą Lietuvoje, dėl to irgi turėsime priiminėti atskirą įstatymą“, – retoriškai klausė p. Razma.Jam pritarė ir valdančiųjų socialdemokratų atstovas Algimantas Salamakinas: „Nesuprantu, ką mes čia darome – ar čia kokie lobistai smarkiai padirbėjo, ar dar kažkokie dalykai. Manau, kad toks įstatymas visiškai nereikalingas. Kaip, beje, ir metro Vilniuje, nes yra ir kitų, daug efektyvesnių ir pigesnių būdų spręsti viešojo transporto problemas sostinėje.“Vyriausybė neprieštaravo Seime gimusiai ir pusšimčio parlamentarų paremtai idėjai priimti atskirą Metropoliteno koncepcijos įstatymą, tačiau pareiškė tam tikrų teisinio pobūdžio pastabų, į kurias parlamentarai svarstymo metu iš esmės atsižvelgė.Naujasis įstatymas neįpareigoja statyti metro Vilniuje, tik leidžia Vyriausybei bei sostinės savivaldybei ieškoti galimo strateginio investuotojo į tokį grandiozinį projektą, taip pat atlikti jo vertės skaičiavimus. Kol kas yra tik preliminariai paskaičiuota, kad norint Lietuvos sostinėje pastatyti vieną ar kelias metro linijas, reikėtų, kad atsirastų investuotojas, pasiryžęs tam skirti kelis milijardus litų.Įstatyme yra nuoroda į tai, kad valstybė ar miestas negali pažeisti galiojančio Koncesijų įstatymo ir prisiimti pernelyg didelius teisinius bei finansinius įsipareigojimus.Įstatymu nustatytas įpareigojimas strateginiam investuotojui skirti 20% metro statybai reikalingų lėšų.Įstatymas, jeigu jį pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė, įsigalios 2015 m. vasario 1 d.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau