Pradedama „LitPol Link“ statyba

Publikuota: 2014-05-05
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Šiandien Alytaus rajone paskelbta apie elektros tilto su Lenkija statybos pradžią. Statybų aikštelėje kapsulė su laišku ateities kartoms įkasimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, Alytaus, Lazdijų rajonų merai, Lenkijos savivaldos atstovai ir kiti svečiai.

„LitPol Link“ elektros jungtį jau tradiciškai vadiname Lietuvos „energetiniu langu“ į Europą. Noriu visus patinkinti, kad ir toliau dirbsime taip pat susitelkę ir atsakingai, kad projektas būtų baigtas laiku“, – kalbėjo Jaroslavas Neverovičius, energetikos ministras.Projektas yra Baltijos energetikos rinkų sujungimo plano BEMIP dalis, kuriuo siekiama iki 2015 metų sujungti Baltijos jūros regiono valstybių energetikos sistemas ir panaikinti energetiškai izoliuotas salas Europos Sąjungoje, išplatintame pranešime spaudai teigia „Litgrid“.„LitPol Link“ statybos darbai bus vykdomi per šiuos ir ateinančius metus, jungtis pradės veikti 2015 m. gruodžio pabaigoje.Tarpvalstybinis europinės reikšmės energetikos projektas „LitPol Link“ skaičiuoja antrą dešimtį metų. Ilgą laikotarpį truko politinės derybos, vėliau sekė jungties projektavimo ir derinimo darbai, diskusijos ir susitarimai su vietos gyventojais, per kurių valdas ar kaimynystėje bus tiesiama elektros linija.Elektros jungtį su Lenkija, sudaro trys svarbiausi elementai – transformatorių pastotės abiejuose jungties galuose – Alytuje ir Elke (Lenkija), nuolatinės srovės intarpas Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linija, kurios bendras ilgis – 163 kilometrai.„Pastočių rekonstrukcijos darbai jau pradėti, trasa elektros linijai baigiama ruošti, pirmosios linijos atramos pradės kilti jau šį mėnesį, o prieš savaitę švedų rangovui ABB perduota 10 hektarų ploto statybvietė, kurioje netrukus prasidės nuolatinės srovės intarpo, vienintelio tokio įrenginio Baltijos šalyse, statybos darbai“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.Preliminari visos Lietuvos ir Lenkijos elektros jungties „LitPol Link“ projekto vertė – 1,2 mlrd. Lt, projekto kaštus dalinasi abi šalys. Šiuo metu laukiama Europos Komisijos atsakymo dėl galimo dalinio projekto finansavimo nuolatinės srovės intarpui Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linijai nuo Alytaus iki sienos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
10 UAB „Dominari Sofa“ 1.139,2% Panevėžio
13 UAB „LiTak-Tak“ 1.042,4% Vilniaus
16 UAB „Vėjų spektras“ 989,3% Klaipėdos
20 UAB „Vilniaus pakuotė“ 883,9% Vilniaus
25 UAB „Litenergoservis“ 788,0% Vilniaus

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Panevėžio energija, AB39.4962.645529
Celsis, UAB36.3371.640285
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau