Įsigiję „Mirror Support Services“ norvegai atveda būrį smulkių įmonių

Publikuota: 2014-02-28
Nuotrauka: dkr.no
Autorius „Verslo žinios“

Buhalterinės apskaitos UAB „Mirror Support Services” iš švedų kompanijos „Lindorff“  įsigijusi Norvegų DKR Grupė atveria smulkių įmonių segmentą. Iki šiol 80 Vilniuje dirbančių apskaitos specialistų tvarkė tik stambių Skandinavijos šalių bendrovių apskaitą.

Pasak Linos Maroščikienės, UAB „Mirror Support Services“ generalinės direktorės, „Mirror Accounting“ įsigijus norvegų DKR grupei, teikiančiai buhalterinės apskaitos paslaugas, pagrindinė veiklos sritis išliks ta pati.Neatskleidžiama, už kokią sumą „Lindorff“, kurios akcininkai yra švedai, tačiau pagrindinis biuras veikia Osle, sėkmingai veikiančią bendrovę pardavė norvegams.Tapus DKR grupės dalimi „Mirror Support Services“ klientų ratas bus platesnis.„Didžiąją dalį mūsų klientų sudaro Norvegijos ir Švedijos kompanijos, su kuriomis paslaugų teikimo sutartis yra sudariusios mūsų pagrindinės įmonės, dirbančios Stokholme ir Osle. Naujasis savininkas atvėrė ir smulkių įmonių segmentą“, – apie pasikeitimus pasakojo p. Maroščikienė.Paklausta apie bendrovės finansinius veiklos rezultatus, įmonės vadovė teigė, kad investicijos Lietuvoje pasiteisino, tačiau esą „Mirror Support Services“ finansinė ataskaita realios situacijos neparodo.„Didžioji dalis sutarčių sudaromos mūsų pagrindiniuose biuruose, vadinamuosiuose „front office“ Osle ir Stokholme, o mes, būdami „back office“, tiesiog atliekame darbus“, – kalbėjo aštuntus metus Lietuoje veikiančios bendrovės vadovė.

Kolektyvas augs dukart

Pasak p. Maroščikienės, rengdamasi sandoriui, bendrovė praėjusiais metais pradėjo darbuotojų mokymus, susijusius su smulkių įmonių buhalterine apskaita.„Iki šiol 30 mūsų specialistų dirbo su viena didele įmone, o dabar vienas turės aptarnauti 30 smulkių, išmanyti ne tik siaurą buhalterijos sritį, bet teikti visą apskaitą nuo A iki Z. Smulkių įmonių metinės ataskaitos rengiamos kitaip“, – p. Maroščikienė sako, kad nauja veiklos sritis leidžia darbuotojams praplėsti kompetenciją.Per artimiausius dvejus metus darbuotojų skaičių planuojama padidinti nuo 80 iki 150.Augimą iš dalies lems sprendimas teikti paslaugas ir Lietuvos įmonėms, tiksliau – tarptautinėms bendrovėms, dirbančioms Lietuvoje.Ponia Maroščikienė įsitikinusi, kad vietos rinkoje dirbti seksis, nes bendrovė turi tarptautinės įmonės statusą, jos vardas – žinomas, o tai užtikrina tarptautinius paslaugų teikimo standartus bei verslo etiką. Be to, bendrovė turi stiprių ekspertų komandas Norvegijoje bei Švedijoje, kurie rūpinasi, kad visos paslaugos atitiktų šių šalių standartus bei reikalavimus.„Lietuviams padėsime steigti įmones Norvegijoje ar Švedijoje”, – dar vieną paslaugą nurodo p. Maroščikienė.

Azijos rinkų proveržis

Viena pagrindinių priežasčių, paskatinusių skandinavus kurti buhalterinės apskaitos bendrovę Lietuvoje, yra mažesnė darbo jėgos kaina. Specialisto valandinis įkainis, p. Maroščikienės žiniomis, Skandinavijos šalyse ir Lietuvoje skiriasi mažiausiai dukart.Dėl tos pačios – pigesnės darbo jėgos – priežasties tarptautinės apskaitos kompanijos vadinamuosius „back office“ pradėjo kurti Azijos šalyse.„Konkurenciją mums sudaro indai, filipiniečiai, tačiau dirbti su ten įsteigtais biurais kompanijoms yra keblu dėl laiko ir kultūrinių skirtumų. Kai kurie klientai, susigundę pigesniais pasiūlymais, vėl grįžo pas mus, pageidaudami kompetentingos paslaugos“, – sako p. Maroščikienė.Anot jos, bendrovė yra sukaupusi patirtį apskaitos, tarpkultūrinio bendravimo srityse. Dauguma darbuotojų moka anglų bei bent vieną iš Skandinavų kalbų, o tai leidžia su klientais bei finansų institucijomis bendrauti jų kalbomis.

Taps „Norian Accounting“

Pagrindiniai „Mirror Support Services“ klientai Norvegijoje yra „Lindorff AS“, „Nexans Norway AS“, „XXL Sport & Villmark AS“, „Digitale Medier 1881 AS“, „Teleplan Globe AS“, „Teleplan Consulting AS“.Švedijoje teikiamos paslaugos „AB Svensk Bilprovning“, „Besikta Bilprovningen i Sverige AB“, „Opus Group AB“.DKR grupė šių metų pradžioje pakeitė pavadinimą į „Norian Group“, todėl artimiausiu metu ir „Mirror Support Services“, dirbanti Vilniuje, bus pervardinta į UAB „Norian Accounting“.Įmonė šiuo metu aptarnauja 1.300 verslo klientų Norvegijoje bei Švedijoje.„Norian Accounting“ šiuo metu turi 10 biurų: 8 Norvegijoje, po vieną Švedijoje ir Lietuvoje. Bendrovė teikia buhalterinės apskaitos, skolų išieškojimo, konsultacines bei mokymų paslaugas.2013 m. „Norian Accounting“ pardavimo pajamos sudarė 50 mln. Lt.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau