Po 2 m. pertraukos vėl skaičiuoja augimą

Publikuota: 2013-07-16
Gintaras Chomentauskas, psichologijos mokslų daktaras, Žmogaus studijų centro prezidentas.
Gintaras Chomentauskas, psichologijos mokslų daktaras, Žmogaus studijų centro prezidentas. Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus
Autorius  

Verslo konsultacijų ir mokymų bendrovių grupė „Žmogaus studijų centras“ po dvejus metus trukusio pajamų nuosmukio šiemet vėl skaičiuoja augimą — grupės pardavimo pajamos per šį pusmetį, palyginti su pernai tuo pačiu pusmečiu, ūgtelėjo 36% iki 2,7 mln. Lt.

Didžioji rinkos dalyvių dalis tokių pokyčių nedemonstruoja — jų pajamas toliau smunka.  Atoslūgį lemia  ilgalaikiai Europos Sąjungos (ES) projektai —  jiems skirti pinigai baigti 2011 m., o nauji Lietuvą pasieks ne anksčiau kaip 2015 m.“Bendrovės augimas susijęs su optimistiška mūsų klientų nuotaika”, — sako Gintaras Chomentauskas, „Žmogaus studijų centro“ (ŽSC) prezidentas.Verslo konsultacines paslaugas bendrovė teikia 30 didelių gamybos, telekomunikacijų ir finansinių paslaugų bendrovių, tarp kurių yra ir valstybinių organizacijų. Vadovas džiaugiasi, kad jų įmonės apyvartoje menksta ES pinigais finansuojamų projektų dalis, o auga įmonių nuosavomis lėšomis užsakoma paslaugų dalis. Pasak jo, tai rodo kad įmonės mato mokymų naudą, o ne būtinybę išleisti ES pinigus. Šiemet  ES pinigais finansuojami projektai sudarė 55% ŽSC apyvartos, pernai ši dalis siekė 70%. ŽSC populiariausia paslauga — kompleksinės paslaugos.“Keičiasi vadovų lūkesčiai. Recesijos metu populiariausios mūsų paslaugos būdavo klientų aptarnavimo, pardavimų gerinimo konsultacijos ir mokymai.  Šiemet  įmonėms moderuojame  pelno ir rinkos didinimo planus, kaip žinoma, bet kurią  įmonės strategiją įgyvendina žmonės, tad mūsų paslaugos apima ne tik konsultavimą dėl strategijos kūrimo, bet ir darbuotojų tinkamą apmokymą“, — sako p. Chomentauskas.„Žmogaus studijų centras“  šiemet pasiūlė keletą naujai sukurtų standartizuotų darbuotojų kompetencijų ir gebėjimų vertinimo metodikų, diegia darbuotojų atrankos sistemas, leidžiančias per  trumpą laiką pasirinkti tinkamą darbuotoją, įvertinti jo potencialą.Užsakovai investuodami nuosavas lėšas, pasak p. Chomentausko  kelia vis aukštesnius reikalavimus, nori aiškaus poveikio organizacijų veiklos rezultatams, tad konsultantams tenka įdėti žymiai daugiau darbo kuriant kompetencijų ar veiklos valdymo modelius, kiekvieną kartą naujai adaptuoti mokymų programas.„Nors reikalavimai paslaugų kokybei auga, jų kaina rinkoje vis krenta žemyn. Gerai, kad organizacijos pradeda aiškiau matyti skirtumus tarp kokybiškos paslaugos ir paslaugos už žemiausią kainą“, — dėsto p. Chomentauskas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau