Rinkimų rezultatai: visur prireiks antrojo turo

Publikuota: 2013-03-03
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
Autorius  

Trijose apygardose, kur sekmadienį buvo renkami Seimo nariai, po poros savaičių, kovo 17 dieną, įvyks antrasis balsavimo turas.

Nei vienas iš kandidatų šiose apygardose sekmadienį nesurinko pakankamai balsų, kad iškart laimėtų rinkimus.Zarasų-Visagino apygardoje absoliučią daugumą balsų – daugiau kaip 60% – laimėjo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos iškeltas Algimantas Dumbrava. Jis gerokai aplenkė socialdemokratą Nikolajų Gusevą ir patį save išsikėlusį Rimvydą Podolskį. Beje, pastarasis įtariamas balsų pirkimu per praėjusį spalį vykusius Seimo rinkimus.Šioje apygardoje dėl vietos Seime taip pat varžėsi prezidento našlė Kristina Brazauskienė.Tačiau p. Dumbravai pritrūko kelių šimtų balsų, kad laimėtų jau per pirmąjį turą. Pagal įstatymą, kai rinkimuose dalyvauja mažiau kaip 40 % rinkėjų, tuomet jau pirmame ture nugalėjusiu laikomas tas kandidatas, kuris ne tik surenka daugiausiai balsų, bet ir gauna ne mažiau kaip penktadalį visų toje apygardoje įregistruotų rinkėjų balsų. Ponas Dumbrava įvykdė pirmąją sąlygą – gavo daugiausiai balsų, tačiau iki penktadalio visų apygardos rinkėjų balsų pritrūko apie 400 balsuotojų paramos.Todėl Zarasų-Visagino apygardoje po dviejų savaičių dėl parlamentaro mandato varžysis p. Dumbrava ir p. Gusevas.

"Žvaigždžių" ir buvusių Seimo narių nesėkmė

Biržų-Kupiškio apygardoje į antrąjį turą iškopė socialdemokratas Aleksandras Zeltinis ir Nijolė Šatienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė. Jiedu be kitų kandidatų įveikė buvusius Seimo narius Vytautą Galvoną ir Valdemarą Valkiūną, taip pat stipruolį Žydrūną Savicką. Į antrą turą greičiausiai pateko ir trečias kandidatas - Ritas Vaiginas, Darbo partijos narys. Pastarieji, preliminariais duomenimis, surinko vienodą balsų skaičių - po 2056. Pasak Zenono Vaigausko, dėl ro šioje apygardoje antradienį bus perskaičiuojami balsai.Ukmergėje dėl Seimo nario mandato, preliminariais duomenimis, toliau kovos socialdemokratas Kazys Grybauskas ir Tėvynės sąjungos atstovė Janina Galiauskienė.Be jų, Ukmergės apygardoje rinkimuose dalyvavo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, buvęs Seimo nariai Ligitas Kernagis, Gintaras Songaila, Artūras Melianas, taip pat skandalingasis „ubagų karalius“ Vytautas Šustauskas.Balsavime dalyvavo 34% šiose trijose apygardose įregistruotų rinkėjų, kurių iš viso buvo 105.000.Dėl trijų parlamentarų mandatų varžėsi 37 kandidatai.Ukmergės apygardoje Seimo narys renkamas vietoje prieš kelis mėnesius mirusio Juliaus Veselkos. Zarasų-Visagino ir Biržų-Kupiškio apygardose praėjusių metų spalį vykusių Seimo rinkimų rezultatai panaikinti dėl užfiksuotų pažeidimų.Šįkart kol kas nepranešta apie tokius pažeidimus, kurie grėstų balsavimo rezultatų panaikinimu. Kiti nesklandumai – vienos apylinkės rinkimų komisijos pirmininkė darbo vietoje buvo neblaivi, kitos komisijos narė balsavo ne tik už save, bet ir už savo vyrą, ne vietoje iškabinta rinkimų agitacija, dėl prastų orų ne visur pavyko organizuoti žmonių pavežėjimo iki balsavimo vietos – nelaikomi tiek šiurkščiais, kad būtų galima kalbėti apie rezultatų anuliavimą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau