„Alma littera“: nuosava logistikos bendrovė pasiteisino

Publikuota: 2013-10-30
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

Knygų leidybos ir platinimo įmonių grupė „Alma littera“, įsteigusi savo logistikos UAB „ALG logistika“, gauna kokybišką paslaugą ir papildomų pajamų.

Per vienerius veiklos metus, nuo praėjusių metų spalio iki šių metų spalio, kompleksinių logistikos paslaugų bendrovė „ALG logistika“ pasiekė beveik 5,4 mln. Lt apyvartą. Didžiausią pajamų dalį, apie 60%, sudarė sandėlio operacijos, kitą  – saugojimo ir pervežimo paslaugos. 85% pajamų įmonė uždirbo iš „Alma littera“ grupės įmonėms teikiamų paslaugų, kitą dalį sudarė paslaugos  išoriniams klientams.„Prieš priimant sprendimą atskirti logistikos padalinį ir įkurti savarankišką bendrovę, įmonių grupėje buvo svarstomos kelios galimybės: palikti veikiantį logistikos padalinį, samdyti logistikos bendrovę. Bėda, kad tuo metu nė viena rinkoje veikusi logistikos bendrovė,  neturėjo patirties teikti sandėlių logistikos paslaugas leidybos ir mažmeninio leidinių platinimo sektoriui.Be to, paskaičiavome, kad vidinių operacijų perkėlimas reikalautų didelių finansinių investicijų, o ekonominė samdomų logistikos partnerių teikiamų paslaugų nauda siektų tik iki 10%”, — dėsto Donatas Kolchė, „ALG logistika“ vadovas.Sprendimas įsteigti atskirą logistikos bendrovę, pasak jo, pasiteisino, nes uždirbta 0,8 mln. Lt papildomų  pajamų. Vidinio logistikos padalinio paskutinių metų apyvarta iki įsikuriant atskirai įmonei buvo beveik 4,6 mln. Lt. Vadovas planuoja, kad per  artimiausius metus išorinių klientų skaičius didės ir iš jų gautos pajamos sudarys 40% .„Dirbdami su knygų leidybos ir prekybos sričių įmonėmis, sukūrėme efektyvų veiklos modelį, leidžiantį teikti kompleksines logistikos paslaugas – tai Lietuvoje ir Pabaltijyje dideliais mastais realizuojamų smulkių prekių sandėliavimą, rūšiavimą, paruošimą mažmeninei prekybai, pakavimą bei pervežimus“, - sako p. Kolchė.Per vienerius veiklos metus bendrovėje „ALG logistika“ įdarbinta 10 naujų darbuotojų. Iš viso šiuo metu įmonėje dirba 63 darbuotojai.Knygų leidybos ir prekybos įmonių grupę „Alma littera“ valdantis UAB AL holdingas vienija 11 įmonių, veikiančių Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Visoje įmonių grupėje dirba daugiau kaip 500 darbuotojų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau