Būstą įvertins ir Lenkijoje

Publikuota: 2013-10-28
Autorius „Verslo žinios“

Informaciją apie nekilnojamąjį turtą renkantys naujo verslo įkūrėjai „Kurgyvenu.lt“ galvoja apie plėtrą į didesnes – Lenkijos ir Vokietijos – rinkas ir numato tam skirti 200.000 EUR investicijų.

Kol kas braižomi tik planai, bet atsižvelgdami į projekto, analizuojančio įvairius duomenis, susijusius su gyvenamąja vieta, sėkmę Lietuvoje naujo verslo įkūrėjai tikisi panašių atsiliepimų sulaukti ir kitose valstybėse.Didžiausiu šiandieniniu plėtros iššūkiu Andrius Gintalas, UAB „Codein“, valdančios portalą „Kurgyvenu.lt“, vadovas, laiko projekto iškėlimą į užsienį – Lenkijos ir Vokietijos rinkas. Tam bus skirta 200.000 EUR investicijų suma, gauta iš fondo „Practica Capital“.„Apsižvalgėme Lenkijos rinkoje ir matome, kad padėtis ten tokia pati, kaip ir Lietuvoje. Analogiško projekto ten nėra, tad reikia sugalvoti, kaip paskatinti tenykštes valstybės institucijas pasidalyti duomenimis“, – sako „Codein“ vadovas.Vokietija ir Lenkija pasirinktos pirmiausia dėl rinkos dydžio. Be to, sako p. Gintalas, pavyzdžiui, Vokietijoje ieškant gyvenamosios vietos itin domimasi tuo, kas yra aplink namus, tad lietuvių siūloma paslauga – labai aktuali. Galutinio sprendimo, kurioje valstybėje verslo pradininkas bandys įsitvirtinti ir kada pradės plėtrą į užsienį, dar nėra, bet, neslepia p. Gintalas, kad bendrovės veiksmus gali lemti ir galimi partneriai, rodantys dėmesį Lietuvoje gimusiai idėjai.Specialiai dėl galimybių plėstis užsienyje „Kurgyvenu.lt“ migravo iš lokalių serverių ant žemės į „Windows Azure“ debesį. Ponas Gintalas tvirtina, kad toks sprendimas priimtas įvertinus, jog debesyje „apgyvendintas“ projektas bus lengviau valdomas ir prieinamas iš bet kurios pasaulio vietos. Be to, debesija leido pagreitinti įvairius, su projekto plėtra bei papildomų duomenų apdorojimu, susijusius procesus, tad, sako p. Gintalas, tai dar vienas žingsnis ruošiantis plėtrai į užsienio rinkas.

Pildys statistika

Projektas „Kurgyvenu.lt“ analizuoja ir ieškantiesiems nekilnojamojo turto (NT) vienoje vietoje pateikia duomenis apie užterštumą, nusikalstamumą, mokesčius, triukšmo lygį, atstumus iki stotelių, kitų pramonės ar prekybos objektų. Informaciją, surenkamą ir susisteminamą, jau naudoja ir kai kurie NT pardavėjai.Informacijos teikimas NT brokeriams – vienas iš verslo pradininko uždarbio šaltinių. Ponas Gintalas tvirtina, kad žmonės, užėję paieškoti duomenų apie esamą arba būsimą gyvenamąją vietą, turi galimybę palikti savo duomenis tam atvejui, jeigu norimame name atsirastų galimybė nuomotis ar pirkti būstą. Būtent šių duomenų reikia NT pardavėjams ir nuomotojams. Pajamas „Kurgyvenu.lt“ gauna ir iš reklamos.Ponas Gintalas sako, kad valstybės institucijos nesispyriodamos dalijasi reikiamais duomenimis, tad šiandien projektas gauna visą informaciją, kurią gauti buvo užsibrėžta. Svarstoma, kad projektą papildyti reikėtų ir Statistikos departamento duomenimis, sukauptais vykdant gyventojų surašymą. Tokie duomenys galėtų daug ką atskleisti ieškantiems gyvenamosios vietos.„Iš surašymo duomenų būtų galima daug pasakyti, kaip vienoje ar kitoje gatvėje gyvenama, kaip žmonės jaučiasi, su kokiomis problemomis susiduria ir pan.“, – sako p. Gintalas. Jis žada ateityje „Kurgyvenu.lt“ papildyti nauja informacija.

Pradės vertinti NT

Lapkričio pradžioje projektas turėtų pasipildyti naujomis funkcijomis. Padirbėję kartu su turto vertintojais, „Kurgyvenu.lt“ ieškantiesiems būsto pateiks specialią skaičiuoklę, kuri, įvertinusi įvairius projekto sukauptus duomenis, skaičiuos, kiek iš tiesų galėtų kainuoti NT pasirinktoje vietoje.„Vartotojas gaus ne tik skaičių, kiek kainuoja vienoje ar kitoje vietoje NT, bet ir argumentus, kodėl“, – aiškina „Codein“ vadovas.Ateityje formulė turėtų būti tobulinama, į ją bus įtraukta Vilniaus Gedimino technikos universiteto parengta NT vertinimo sistema, kurioje, pasak p. Gintalo, numatytos net tokios būstų kainai įtaką darančios smulkmenos kaip oro taršos skirtumai pirmame ir paskutiniame daugiabučio aukšte.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

10 didžiausių Lietuvos bendrovių

TOP1000
Bendrovė Apyvarta (tūkst. Eur)
ORLEN Lietuva, AB 3.729.628
Maxima LT, UAB 1.524.423
Achema, AB 562.583
Sanitex, UAB 542.920
Lukoil Baltija, UAB 438.212
Lietuvos geležinkeliai, AB 428.994
Linas Agro, AB 427.384
Lifosa, AB 412.687
Norfos mažmena, UAB 408.922
Girteka logistics, UAB 395.143
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau