Mokesčių inspekcijai užkliuvo akcininkų paskolos įmonėms

Publikuota: 2012-05-22
Vilma Vildžiūnaitė, VMI viršininko pavaduotoja: „Šis klausimas svarstomas, negaliu atskleisti tam tikrų aplinkybių, tačiau žiūrime, ar tai atitinka ekonominę logiką, ar toks elgesys ekonomiškai pagrįstas.“
Vilma Vildžiūnaitė, VMI viršininko pavaduotoja: „Šis klausimas svarstomas, negaliu atskleisti tam tikrų aplinkybių, tačiau žiūrime, ar tai atitinka ekonominę logiką, ar toks elgesys ekonomiškai pagrįstas.“ Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo
Autorius „Verslo žinios“

Įmonės akcininkai, fiziniai asmenys, savo įmones neretai finansuoja suteikdami joms paskolas, nes per tokių paskolų palūkanas pelną galima išsimokėti nemokant mokesčių. Tokia galimybė neprasprūdo pro mokesčių administratorių regos lauką, jie ketina tam tikrais atvejais šias išmokas apmokestinti kaip dividendus – 20% tarifu.

Rūta Bilkštytė, konsultacijų bendrovės UAB „Fidexperta“ partnerė, pažymi, kad šiuo metu populiaru pinigus iš verslo išsimokėti kaip palūkanas už akcininko savo įmonei paskolintus pinigus.Jei akcininkas, fizinis asmuo, pelną išsimoka kaip dividendus, bendra mokesčių našta siekia 32% – reikia sumokėti 15% pelno mokestį ir 20% dividendų mokestį. Jeigu akcininkas savo įmonei suteikia paskolą, jis pelną gali išsimokėti kaip palūkanas. Palūkanos, anot p. Bilkštytės, tampa įmonės sąnaudomis, todėl nuo šios sumos nereikia mokėti pelno mokesčio. Be to, jei paskola suteikiama ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui, nepamokestinamos ir fiziniam asmeniui mokamos palūkanos.„Išvengiama ir pelno, ir pajamų mokesčių, todėl tai labai paplitęs verslo finansavimo būdas“, – teigia p. Bilkštytė.Vilma Vildžiūnaitė,  VMI viršininko pavaduotoja, audito bendrovės UAB „Grant Thornton Rimess“ ir laikraščio „Verslo žinios“ organizuotoje konferencijoje „Efektyvus mokesčių planavimas 2012 m.“ užsiminė, kad mokesčių administratorius, vertindamas tokį verslo finansavimo būdą, gali pritaikyti turinio viršenybės prieš formą principą ir palūkanas apmokestinti kaip dividendus.* * *Daugiau apie tai rašoma dienraštyje "Verslo žinios".

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą FINANSŲ IR APSKAITOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Gazelė 2016

Sparčiausiai augančios finansinių paslaugų bendrovės

Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1272 UAB „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ 82,4% Vilniaus
1347 UAB „Baltpool“ 79,0% Vilniaus
1893 UAB „Sollo“ 57,8% Vilniaus
2000 UAB „International Metbalta Invest group“ 55,4% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau